•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 235
   کد: 149028
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
   سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی:

   پایانه مسافربری امام رضا(ع) یکی از پرترددترین پایانه‌های کشور است/ ورود بیش از 4 میلیون زائر به مشهدمقدس

   از روز 25 اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین سال جاری، 4 میلیون و 353 هزار و 256 نفر به این کلانشهر وارد شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته، 7.7 درصد رشد دارد.
   پایانه مسافربری امام رضا(ع) یکی از پرترددترین پایانه‌های کشور است/ ورود بیش از 4 میلیون زائر به مشهدمقدس

   سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت: پایانه مسافربری امام رضا(ع) به عنوان یکی از پرترددترین پایانه‌های کشور به حساب می‌آید.
   گفت: به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، مهدی فروزان در جریان بازدید استاندار خراسان رضوی از پایانه مسافربری امام رضا(ع) که با حضور شمار زیادی از مسئولان و مدیران استانی و شهری همراه بود، اظهار کرد: بر اساس آمار، تردد 10 استان کشور و همچنین 7 شهرستان مهم استان به شهر مشهد از طریق حمل و نقل عمومی بین شهری است و همین موضوع، اهمیت پایانه مسافربری امام رضا(ع) را دوچندان می‌کند.
   وی با تقدیر از شهرداری مشهد برای اقداماتی که در انتقال آسان زائران از این پایانه به اقصی نقاط شهر انجام داده است، ادامه داد: از طرف دیگر با توجه به فعالیت بیش از 4 هزار و 600 دستگاه اتوبوس در این مجموعه در ایام نوروز، پایانه مسافربری امام رضا(ع) به عنوان یکی از پرترددترین پایانه‌های کشور به حساب می‌آید.
   به گفته فروزان، به دلیل اهمیت پایانه مسافربری امام رضا(ع) در انتقال و جابجایی مسافران و زائران، این مجموعه به عنوان قلب تپنده حمل و نقل استان شناخته می‌شود.
   سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی همچنین از ورود 7 میلیون و 297 هزار و 178 نفر به استان از روز 25 اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین ماه سال جاری خبر داد.
   وی با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 7.5 درصد رشد دارد.
   مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی افزود: 576 هزار و 171 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به استان وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، یک درصد کاهش داشته است.
   وی اظهار کرد: 204 هزار و 590 نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده‌اند که با رشد 4.7 درصدی همراه بوده است.
   فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده‌اند را نیز 131 هزار و 569 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته 8 درصد کاهش دارد.
   وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین ماه سال جاری به استان وارد شده‌اند هم 6 میلیون و 384 هزار و 848 نفر هستند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 8.8 درصدی مواجه بوده است.
   سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد مقدس هم گفت: از روز 25 اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین سال جاری، 4 میلیون و 353 هزار و 256 نفر به این کلانشهر وارد شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته، 7.7 درصد رشد دارد.
   فروزان افزود: 419 هزار و 447 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به مشهد مقدس وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، 9 دهم درصد کاهش داشته است.
   وی اظهار کرد: 204 هزار و 590 نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد مقدس سفر کرده‌اند که با رشد 4.7 درصدی همراه بوده است.
   مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد به مشهد مقدس وارد شده‌اند را نیز 131 هزار و 211 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته 5 درصد کاهش داشته است.
   وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین ماه سال جاری به مشهد مقدس وارد شده اند هم سه میلیون و 598 هزار و هشت نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 9.7 درصدی مواجه بوده است.
    

   تعداد بازدید: 235
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .