•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 681
   کد: 149121
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۱/۰۸
   معاون سیاسی انتظامی فرماندار مشهد مقدس مطرح کرد؛

   نظارت بر مجتمع اردوگاهی ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی زیر نظر فرمانداری مشهد

   خدمت به قشر آسیب‌دیده خدمت به خدا و بندگی او است. آنان سرمایه‌های انسانی جامعه هستند و اگر قرار باشد بی‌توجهی صورت گیرد، بخش قابل توجهی از نیرو، توان و انرژی جامعه به هدر می‌رود.
   نظارت بر مجتمع اردوگاهی ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی زیر نظر فرمانداری مشهد

   معاون سیاسی انتظامی فرماندار مشهدمقدس از نظارت مجتمع اردوگاهی ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی زیر نظر فرمانداری مشهد خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، حیدر خوش نیت با بیان این مطلب در جریان مراسم تکریم و معارفه مدیر مرکز رسیدگی به آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری مشهد که در محل خانه سبز برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی اداری کشور، بخش عمده کار ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی به توانمندسازی اختصاص می‌یابد و همه دستگاه‌ها در کنار هم به این محتوا می‌پردازند. در واقع تغییری به لحاظ حمایت‌ها و مسئولیت دستگاه‌ها ایجاد نمی‌شود، تنها با این مصوبه فرآیند قانونی طی شده تا مسئول مجتمع را فرماندار تعیین و زیرنظر فرمانداری کار به پیش رود.
   وی با اشاره به اینکه ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی کاری نیست که تنها توسط مسئولان و دستگاه‌ها دنبال شود، گفت: باید فرهنگ‌سازی در این خصوص صورت گیرد و کار از طریق مردم نیز دنبال گردد.
   معاون سیاسی انتظامی فرماندار مشهد مقدس با تاکید بر اینکه باید کمک و یار قشر آسیب‌دیده جامعه باشیم، افزود: خدمت به قشر آسیب‌دیده خدمت به خدا و بندگی او است. آنان سرمایه‌های انسانی جامعه هستند و اگر قرار باشد بی‌توجهی صورت گیرد، بخش قابل توجهی از نیرو، توان و انرژی جامعه به هدر می‌رود.
   خوش نیت با اشاره به اینکه برای جلب اعتماد مردم به مسئولان می‌توان به موضوع ساماندهی آسیب‌دیدگان ورود کرد، ادامه داد: با شعار دادن و کلی‌گویی کردن نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود و خدمت موضوعی است که مردم آن را درک و دریافت می‌کنند.
   وی با اشاره به اینکه ستاد ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی نیز وظیفه سیاست‌گذاری‌های لازم در خصوص ساماندهی آسیب‌دیدگان را دارد، بیان کرد: البته شهرداری در زمینه خدمت‌رسانی پیشرو است و طبق مصوبه شورای عالی اداری کشور شهرداری مکلف است همه امکانات را تامین کند.
   معاون سیاسی انتظامی فرماندار مشهد مقدس ادامه داد: همچنین مجتمع اردوگاهی نیز زیرنظر فرمانداری در شهرهای بزرگ تشکیل می‌گردد و در مرحله اجرای مصوبات این مجتمع اردوگاهی است که وارد عمل می‌شود.
   خوش نیت خاطر نشان کرد: خیریه‌هایی که از فرمانداری دارای مجوز هستند، 28 میلیارد تومان در بخش ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی یاری رساندند. البته این امر جدای از موضوع خیریه‌هایی است که از بهزیستی و غیره مجوز داشتند. در عین حال سپاه، آستان قدس، کمیته امداد و سایر نهادها و دستگاه‌ها نیز هستند و اگر همه این نهادها دست به دست هم دهند، می‌توان تکدی‌گری را در شهر مشهد از بین ‌برد.
   وی در ادامه گفت: امسال نوروز متفاوتی در شهر رقم خورد و استفاده بهینه‌ای از داشته‌ها و دارایی‌های شهر صورت گرفت. امید است در سایر شهرهای کشور نیز این رویکرد دنبال شود.
   در ادامه این نشست، مدیر جدید مجتمع در خصوص اهم برنامه‌های کاری خود، تلاش بر هیئت امنایی شدن و استفاده از ظرفیت سمن‌ها را در این مرکز مورد تاکید قرار داد و گفت: بکارگیری افراد مخلص و متخصص و متعهد در دستور کار قرار می‌گیرد.
   حسن محبی افزود: تلاش بر صرفه جویی در منابع، استفاده از فضاهای علمی، بررسی مشکلات با هماهنگی با نهادهای مختلف و غیره نیز مورد توجه قرار دارد.
   شایان ذکر است، پیش از این محمدرضا احمدزاده کرمانی، مدیر سابق مرکز رسیدگی به آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری مشهد(سرای توانمندسازی طلیعه زندگی یا خانه سبز) بود که هم اکنون محسن حبی به عنوان مدید جدید این مرکز معرفی شده است. وی نیز پیش از این، نماینده فرمانداری مشهد مقدس در کمیسیون ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی بود.
   نجمه کیشی

    

   تعداد بازدید: 681
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .