•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 795
   کد: 149125
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۱/۰۸
   معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد عنوان کرد؛

   موفق نبودن خانه سبز در ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی طی 10 سال گذشته

   به دنبال تعیین فرآیندهایی هستیم که گروه‌های مردمی و سمن‌ها را نیز مشارکت دهیم. سمن‌ها علاقه‌مند به ارائه خدمت در این حوزه هستند تا افراد را به دامان جامعه بازگردانند.
   موفق نبودن خانه سبز در ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی طی 10 سال گذشته

   معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: طی 10 سال گذشته خانه سبز در ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی موفق عمل نکرده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، هادی بختیاری با بیان این مطلب در جریان مراسم تکریم و معارفه مدیر مرکز رسیدگی به آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری مشهد که در محل خانه سبز برگزار شد، اظهار کرد: از زمان شروع فعالیت خانه سبز طی 10 سال گذشته تا کنون حتی یک نفر به دامان جامعه بازنگشته است. در حالی‌که هدف از تاسیس این مرکز علاوه بر حذف ناهنجاری‌ها از سطح شهر، توان بخشی و ارائه آموزش‌های لازم و تلاش برای بازگرداندن آسیب‌دیدگان اجتماعی به جامعه است.
   وی ایجاد و توسعه خانه سبز را زمینه‌ای برای خدمت به شهر خواند و گفت: افراد آسیب‌دیده اجتماعی سبب نازیبایی چهره شهر و زایش آسیب‌های جدید می‌شوند. به همین منظور احداث خانه سبز نمونه یکی از تلاش‌های حاکمیتی در رفع این معضل است. کار به صورت هیئت امنایی به پیش رود تا به نتیجه مطلوبی برسد.
   معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد بیان کرد: در مجموع باید اقداماتی صورت می‌گرفت که منجر شود فرد به خانه خود بازگردد. اما چنین هدفی محقق نشد و شاید یک دلیل این موضوع، این باشد که کار از توان شهرداری نیز خارج است.
   بختیاری گفت: نیاز به همکاری همه دستگاه‌ها در این خصوص وجود دارد وتنها تامین منابع مالی مطرح نیست.
   وی خاطر نشان کرد: به همین دلیل به دنبال تعیین فرآیندهایی هستیم که گروه‌های مردمی و سمن‌ها را نیز مشارکت دهیم. سمن‌ها علاقه‌مند به ارائه خدمت در این حوزه هستند تا افراد را به دامان جامعه بازگردانند.
   مدیر سابق مرکز رسیدگی و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی شهرداری مشهد نیز در ادامه این نشست، گفت: دستگیری از افراد آسیب‌دیده عاقبت بخیری است. چه اینکه وظیفه وجدانی هر فردی است که به سوی نیازمندان رفته و دست یاری برای کمک به آنان دراز کند.
   احمدزاده با اشاره به مصوبه شورای عالی اداری کشور ابراز امیدواری کرد: با به سرانجام رساندن ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی در مشهدمقدس کاری موثر در این زمینه صورت گیرد.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 795
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .