•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 682
   کد: 149198
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۱/۱۲
   استقبال بی‌نظیر مسافران نورزی و مشهدی‌ها از خیابان غذا؛

   شبی زیبا در خیابان خوشمزه مشهد

   امیدوارم این گونه اقدامات در شهر مشهد بیشتر انجام شود و ادامه‌دار نیز باشد تا شهروندان مشهدی نیز فضاهایی را برای گذران اوقات فراغت در کنار خانواده داشته باشند.
   خیابان خوشمزه مشهد

   سیر هم که باشی بوی دل‌انگیز کباب تو را به اشتها می‌آورد که تکه‌ای از کباب را داغ داغ در دهان بگذاری و نوش جان کنی. این شب‌ها زائران و مجاورانی که گذرشان به حوالی خیابان باهنر واقع در بولوار وکیل‌آباد افتاده باشد حتما بوی خوش انواع کباب را احساس کرده‌اند. بوی کبابی که دلیل آن خیابان غذا یا همان فوداستریت است که به مناسبت ایام نوروز به همت شهرداری مشهد در این محل ایجاد شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهدمقدس، در حال عبور ازکنار دانشگاه فردوسی مشهد حوالی آزاد شهر هستم که بوی خوش کباب که به واسطه نسیم بهاری در آسمان منتشر شده، مشامم را نوازش داده و هوس خوردن کبابی داغ با تکه‌ای نان سنگک و ریحان را به سرم می‌اندازد. بوی کباب را دنبال می‌کنم تا این که به ابتدای خیابان باهنر می‌رسم اینجا بوی خوش و هوس‌انگیز کباب بیشتر می‌شود.

   موسیقی با طعم کباب
   رفت وآمد خودرو که بیشترشان پلاک شهرهایی غیر از مشهد است در این خیابان زیاد است. هرچه جلوتر می‌روم بوی کباب شدیدتر و در کنار آن صدای دلنشین موسیقی محلی نیز شنیده می‌شود. اواسط خیابان باهنر هستم که تابلویی نورانی که روی آن نوشته شده خیابان غذا توجهم را به خود جلب می‌کند.
   تعداد زیادی از مردم درحال ورود به خیابان هستند از تابلو ورودی که گذر می‌کنم وارد فضای جالب و دل‌انگیزی می‌شوم که تاکنون در مشهد ندیده‌ام. سرتا سر خیابان بوفه‌ها و خودروهای زیادی در شکل‌های مختلف و تابلوهای زیبا قرار دارند که انواع و اقسام خوراکی‌های سرد و گرم، شیرین، ترش، شور و تند را به بازدیدکنندگان عرضه می‌کنند.
   سوسیس آتشین
   یکی از غرفه‌هایی که با استقبال خوبی هم روبرو است؛ عرضه کننده ساندویچ سوسیس (هات داگ) است. ساندویچ‌های خوشمزه‌ای که سوسیس‌های آن ابتدا روی آتش کباب شده و به همراه کمی سیب زمینی سرخ شده و چاشنی‌های خوشمزه آماده شده و با تزئینی زیبا در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود.
   کوروش یکی از هموطنان اصفهانی است که به همراه خانواده‌اش برای بازدید به خیابان غذای مشهد آمده است. او می‌گوید: فضای بسیار خوبی تدارک دیده شده که در آن خانواده‌ها در کنار آشنایی با انواع غذاها می‌توانند درکنار خانواده لحظات شاد و خوشمزه‌ای را سپری کنند که این اقدام جالب جای تقدیر دارد.
   وی می‌افزاید: راستش را بخواهید خیلی سخت است وارد خیابان غذا بشوی و غذایی را سفارش ندهی به نظرم حتی اگر سیر هم باشی هوس می‌کنی یکی از خوردنی‌هایی را که در این غرفه‌ها عرضه می‌شود، تست کنی.
   چای زغالی با طعم آتش
   اندکی آن‌طرفتر منقل ‌ای بزرگ با زغال‌های سرخ شده از آتش که قوری‌های بزرگ چینی سفید رنگی روی آن قرار داده شده به همراه دو مرد با لباس‌های سنتی درحال ریختن چای در استکان‌های کمرباریک هستند، توجهم را به خود جلب می‌کند. تعداد زیادی از زائران و مجاوران علاوه بر صرف چای درحال گرفتن عکس‌های یادگاری با این فضای سنتی و ثبت خاطرات شیرین حضور خود در خیابان غذای مشهد هستند.
   سه جوان درکنار منقل، استکان‌های چای را دردست گرفته و نوش جان می‌کنند به سراغشان می‌روم و نظرشان را درخصوص خیابان غذا جویا می‌شوم. یکی از آنها که خود را امیرحسین ذکاوت معرفی می‌کند، اظهار می‌کند: از اهواز برای زیارت به مشهد سفر کرده‌ایم و از طریق بروشورهایی که توسط شهرداری مشهد در شهر توزیع شده از وجود خیابان غذا در مشهد مطلع شدیم و برای بازدید به این محل آمدیم.
   وی می‌افزاید: از حضور در خیابان غذا لذت بردیم به ویژه نوشیدن این چای داغ آتشین در فضایی سنتی همراه نوای موسیقی سنتی و بوی خوش کباب که به هوسمان انداخته حتما از این کباب‌ها نیز بچشیم .
   دوستانش نیز حرف‌های او را تایید کرده و با لبخندی بر لب می‌گویند: خوردن کباب که بوی آن در هوا پیچیده بعد از این چای واقعا می‌چسبد.
   منقل‌های کباب
   حرف‌های آنها به همراه بوی کبابی که در هوا پیچیده من را هم وسوسه می‌کند سری به غرفه‌های کباب بزنم. سیخ‌های جوجه، کباب کوبیده، لقمه و پاچین روی منقل‌هایی پر از زغال‌های سرخ شده از شدت حرارت چیده شده و با هربار باد زدن بوی خوش کباب به همراه دود سفید رنگی درهوا پراکنده می‌شود. دیگر نمی‌توانم جلوی خودم را بگیرم، جلو می‌روم و یک سیخ جوجه کباب با استخوان را سفارش می‌دهم تا سفارشم آماده شود 10 دقیقه زمان دارم به اطراف نگاه می کنم زائر ومجاور لبخند به لب در اطراف غرفه‌ها یا درحال سفارش دادن هستند و یا این که سفارششان آماده شده و در کنار خانواده همراه با شنیدن نوای موسیقی سنتی درحال صرف غذا هستند.
   عکس یادگاری سنتی
   درهمین حال که موسیقی گوش جان را می‌نوازد از بلند گوهایی که در خیابان غذا نصب شده است اعلام می‌کنند زائران ومجاورانی که تمایل به گرفتن عکس یادگاری با لباس سنتی دارند می‌توانند با مراجعه به یکی از غرفه‌ها اقدام به ثبت خاطره حضورشان در خیابان غذا کنند.
   سیخ جوجه کبابی که سفارش داده‌ام آماده شده آن را در ظرفی آلومینیومی بسته‌بندی کرده و به همراه لیمو ترشی تاز و خیار شور و تکه‌ای نان سنگک و نوشابه‌ای خنک تحویلم می‌دهند جای همه خالی در این فضا عالی همراه با موسیقی از خوردنش لذتی دوچندان می‌برم و این لذت را نه تنها من بلکه در چشمان تمامی افرادی که در خیابان غذا حضور پیدا کرده‌اند را نیر می‌توان مشاهده کرد.
   تئاتر خیابانی
   یکی دیگر از جاذبه‌های خیابان غذا در کنار ارائه انواع مختلف غذا و نوشیدنی‌ها، اجرای تئاتر خیابانی توسط تعدادی از معلولان هنرمند است که با هنر خود لحظه‌های شاد و به یاد ماندنی را برای مسافران نوروزی و مشهدی‌ها در خیابان غذا به وجود می‌آورند .
   زارعی شهروند مشهدی که به همراه خانواده از خیابان غذا بازدید و پس از دیدن تئاتر خیابانی لبخند شادی بر لبشان نشسته است با تشکر از این اقدام جالب و هنرمندانه مدیریت شهری مشهد می‌گوید: از این نمونه اقدامات در مشهد تاکنون انجام نشده بود و باید بگویم که خیابان غذا طرحی جدید و نوآورانه در کلانشهر مشهد بود که مخاطبان زیادی را نیز به خود جلب کرد.
   وی می‌افزاید: امیدوارم این گونه اقدامات در شهر مشهد بیشتر انجام شود و ادامه‌دار نیز باشد تا شهروندان مشهدی نیز فضاهایی را برای گذران اوقات فراغت در کنار خانواده داشته باشند.
   خیابان خوشمزه
   ارائه انواع بستنی، انواع آب میوه، شیرینی، نوشیدنی‌های سرد و گرم، فست فودها و پخت انواع کباب‌ها در حضور بازدیدکنندگان آنهم در فضایی خاص و خاطره‌انگیز درکنار موسیقی سنتی و تئاتر خیابانی و ثبت عکس یادگاری شبی زیبا را در ذهن بازدیدکنندگان از جمله من با حضور در خیابان غذای مشهد ثبت می‌کند؛ شبی زیبا در خیابان خوشمزه مشهد .

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    


    

   تعداد بازدید: 682
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .