•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 305
   کد: 149255
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
   رییس هیات مدیره و مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی مشهد خبر داد:

   بازدید بیش از ۶۰ هزار نفر از نخستین نمایشگاه نوروزگاه ایران در مشهد

   در راستای تسهیل در توقف مراجعه‌کنندگان به نمایشگاه، ظرفیت پارکینگ نمایشگاه بین‌المللی از ۴ هکتار به ۸ هکتار افزایش یافت تا بازدیدکنندگان مشکلی در خصوص پارکینگ که یکی از دغدغه‌های گذشته این مجموعه بود، نداشته باشند.
   بازدید بیش از ۶۰ هزار نفر از نخستین نمایشگاه نوروزگاه ایران در مشهد

   رییس هیات مدیره و مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی مشهد گفت: نمایشگاه نوروزگاه ایران در مشهد که به همت نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شده بود با استقبال بیش از ۶۰ هزار نفر از متخصصان، کارشناسان، زائران و مجاوران طی ۸ روز، نخستین دوره خود را به پایان رساند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علیرضا هوشنگ‌نژاد خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه که نخستین دوره از نوروزگاه ایران در مشهد بود بیش از ۳۵۰ غرفه و ۱۵۰ شرکت داخلی و خارجی و تولیدکنندگان صنایع دستی از اقصی نقاط کشور و استان‌های همجوار و برخی از روستاها نیز شرکت کرده بودند.
   وی با اینکه بیش از 7000 مترمربع از فضاهای موجود نمایشگاه بین‌المللی مشهد به این نمایشگاه اختصاص یافته بود، افزود: در بین استان‌های مختلف، خراسان جنوبی با تمام قوا در این نمایشگاه حضور یافت به گونه‌ای که سالن عطار نمایشگاه تماما در اختیار این استان و هنرمندان آن قرار گرفته بود.
   هوشنگ‌نژاد اظهار داشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، تمام تلاش ما در نوروزگاه ایران در مشهد این بود که در راستای حمایت از تولیدات ایرانی، شبکه‌های توزیع، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان صنایع دستی و سوغات را با هم آشنا کرده و پل ارتباطی بین این سه حوزه باشیم که به نظر تلاش موثری بوده و اتفاقات خوبی در این خصوص رخ داده و یا در حال انجام است.
   رییس هیات مدیره و مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی مشهد همچنین با بیان اینکه در کنار این نمایشگاه سالنی نیز به خودروهای کلاسیک و موتورهای اسپرت و ورزشی اختصاص یافته بود، گفت: به همت هیات موتورسواری و اتومبیلرانی خراسان رضوی، ۷۵ دستگاه خودرو کلاسیک و بیش از ۳۰ دستگاه موتور اسپرت، ورزشی و کلاسیک نیز در سالنی مجزا در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته بود که مورد استقبال مردم قرار گرفت.
   وی همچنین با اشاره به اختصاص تعدادی خودرو ون برای جابجایی رایگان علاقمندان به بازدید از این نمایشگاه از مناطق مختلف شهر و فعال بود‌ن اسب و کالسکه سنتی پیش بینی شده توسط مجموعه گردشگری چالیدره در محوطه نمایشگاه، بیان کرد: در راستای تسهیل در توقف مراجعه‌کنندگان به نمایشگاه، ظرفیت پارکینگ نمایشگاه بین‌المللی از ۴ هکتار به ۸ هکتار افزایش یافت تا بازدیدکنندگان مشکلی در خصوص پارکینگ که یکی از دغدغه‌های گذشته این مجموعه بود، نداشته باشند.
   وی افزود: با هدف رفع دغدغه بازدیدکنندگان، طی یک برنامه یک ماهه، طرح توسعه و بازسازی نمازخانه نمایشگاه بین‌المللی انجام و طی آن وسعت نمازخانه به بیش از دو و نیم برابر افزایش یافت.
   هوشنگ‌نژاد تلاش برای افزایش ماندگاری زائر را یکی مهم‌ترین اهداف برپایی این نمایشگاه برشمرد و خاطرنشان کرد:یکی از نقاط قوت این نمایشگاه حضور فعال بانوان هنرمند و همچنین غرفه‌های متعددی برای معرفی سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی استان‌های مختلف بود که قطعا در توسعه و رشد اقتصاد کشور نقش مهمی خواهند داشت.
   وی در پایان ضمن تشکر از رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها به واسطه پوشش مناسب این رویداد مهم، از تمامی غرفه‌داران و به ویژه همکاران خود در نمایشگاه بین‌المللی که در برپایی موفق نخستین نمایشگاه "نوروزگاه ایران در مشهد "نقش بسزایی داشتند قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود تا دوره بعد این نمایشگاه با حضور فعال هنرمندانی از تمامی استان‌های کشور در مشهد برگزار شود.
   گفتنی است نخستین نمایشگاه "نوروزگاه ایران در مشهد"به همت نمایشگاه بین‌المللی مشهد و پس از دو ماه برنامه‌ریزی و تلاش، از چهارم فروردین آغاز و در شامگاه یازدهم فروردین جاری با حضور دکتر ابتکار، معاون رییس جمهور در امور بانوان و خانواده و جمعی از مدیران و هنرمندان به کار خود پایان داد.
    

   تعداد بازدید: 305
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .