•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 740
   کد: 149676
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
   وزیر نیرو در مراسم آغاز عملیات احداث ۱۵ تصفیه‌خانه محلی شهرداری مشهد مطرح کرد؛

   طرح هوشمندانه جایگزینی پساب در آبیاری فضای سبز شهری می‌تواند برای کشور الگو باشد

   این از هوشمندی شهرداری مشهد و مدیریت آن است که به موضوع آبیاری فضای سبز شهر با فاضلاب تصفیه شده توجه کرده است زیرا این مطمئن‌ترین منبع آبی کشور است.
   طرح هوشمندانه جایگزینی پساب در آبیاری فضای سبز شهری می‌تواند برای کشور الگو باشد

   وزیر نیرو گفت: طرح هوشمندانه شهرداری مشهد در جایگزینی پساب در آبیاری فضای سبز می‌تواند برای کشور الگو باشد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، رضا اردکانیان در مراسم افتتاح پروژه‌های آب و فاضلاب مشهد و همچنین آغاز عملیات احداث ۱۵ تصفیه‌خانه محلی شهرداری، با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی مصرف بهینه منابع طبیعی بیان کرد: امروز یکی دیگر از جلوه‌های همکاری نزدیک دستگاه‌ها و به ویژه نهاد موثر شهرداری مشهد در آغاز عملیات اجرایی احداث چندین تصفیه‌خانه فاضلاب با مبالغ قابل توجهی به چشم می‌خورد که این پروژه الگویی برای سایر شهرهای کشور خواهد بود.
   وی افزود: این از هوشمندی شهرداری مشهد و مدیریت آن است که به موضوع آبیاری فضای سبز شهر با فاضلاب تصفیه شده توجه کرده است زیرا این مطمئن‌ترین منبع آبی کشور است. این مدل بسیار هوشمندانه است و جز این هم از مدیریت شهر مشهد انتظار نیست.
   وزیر نیرو با تشکر از شهردار مشهد برای پرداختن به این مهم و استفاده از فاضلاب تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز شهر، تاکید کرد: تقی‌زاده خامسی از سرمایه‌های ارزشمند و باتجربه کشور ما هستند که بنده آشنایی ۳۰ ساله با ایشان دارم. بنده از درخواست شهردار مشهد استقبال کرده و با اختصاص ۱۲ میلیون متر مکعب پساب برای آبیاری فضای سبز شهر موافقت می‌کنم زیرا معتقدم به همان میزان در استفاده از آب خام صرفه جویی خواهد شد‌.
   اردکانیان ادامه داد: جست و جوی منابع آبی جدید به جای در پیش گرفتن شیوه‌های صحیح مدیریت مصرف آب یک اشتباه راهبردی است.
   وی اذعان کرد: باید گفت علی‌رغم همه پیشرفت‌ها، از حیث الگوهای مصرف منابع طبیعی مانند آب و برق نمره قابل قبولی نمی‌گیریم به طوری‌که در دسته بندی‌های موجود، به عنوان یک جامعه بدمصرف تلقی می‌شویم.
   وزیر نیرو با تاکید بر اینکه باید عقب ماندگی‌ها را با تلاش بیشتر جبران کرد، افزود: تامین آب شرب مورد نیاز مردم خط قرمز وزارت نیرو بوده و به هر شکل ممکن حتی از طریق آب‌های متعارف و غیرمتعارف یا واردات آب، باید مانع عبور از این خط قرمز شد.
   اردکانیان افزود: اگرچه مدیریت مصرف به عنوان راهکار موقت برای مقابله با بحران کم آبی مدنظر قرار دارد اما برای تامین منابع آبی مورد نیاز در دراز مدت، از دیگر روش‌ها نظیر انتقال آب یا تامین از منابع آبی دور دست غافل نشده‌ایم.
   وی گفت: البته طرح موضوعاتی مانند انجام مطالعات انتقال آب در افکار عمومی نباید باعث بی توجهی مردم به ضرورت اصلاح شیوه‌های مصرف منابع طبیعی شود.
   وزیر نیرو بیان کرد: دیگر نمی‌توان به همان روش گذشته، کشاورزی انجام داد؛ این کار آینده فرزندان‌مان را به خطر می‌اندازد. باید با اصلاح شیوه‌های مصرف منابع آبی، به فکر آیندگان باشیم.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 740
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .