•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 389
   کد: 149781
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در نشست مشترک با مدیران مرکز مطالعات شهرداری تهران مطرح کرد؛

   اشتراک‌گذاری بیش از 5 هزار طرح پژوهشی در عرصه شهری با شهرداری تهران

   بسیاری از پروژه‌ها این قابلیت را دارند و برای انتقال تجربیات قابل استفاده هستند. در شهر مشهد در حوزه مداخله در بافت‌ها تجربیات موفق و ناموفق بسیاری شکل گرفته که می‌تواند مستند شده و در اختیار سایر شهرها قرار گیرد.
   اشتراک‌گذاری بیش از 5 هزار طرح پژوهشی در عرصه شهری با شهرداری تهران

   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: بیش از 5 هزار مقاله در عرصه مدیریت شهری با شهرداری تهران اشتراک‌گذاری می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، شهریار آل شیخ با بیان این مطلب در نشست مشترک مدیران مرکز مطالعات شهرداری تهران که با موضوع تبادل یافته‌های شهرداری مشهد و تهران در سالن شهدای شهرداری مرکز برگزار شد، اظهار کرد: تعداد 3 هزار و 992 مقاله ،1077 طرح پژوهشی و 355 پایان‌نامه با موضوع شهری مشترک بین شهرداری مشهد و مراکز دانشگاهی ارائه شده و با شهرداری تهران به اشتراک گذاشته خواهد شد.
   وی با بیان اینکه این نشست به منظور بهره‌وری بیشتر در عرصه مدیریت شهری شکل داده شده، گفت: با این هم‌افزایی می‌توان در توسعه دانش مدیریت شهری سهیم شد.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در ادامه افزود: در شرایطی هستیم که در دنیای امروز مجموعه‌های فن‌آور و علمی دستاوردهای خود را به اشتراک گذاشته و آن را پایه نقل و رشد می‌دانند. برخلاف آنچه که در گذشته رخ می‌داد و افراد و سازمان‌ها می پنداشتند با نگهداشت مطالعات پژوهشی می‌توانند سرمایه‌های سازمان را حفظ کنند.
   وی با تاکید بر اینکه امروزه به این نتیجه رسیده‌‎اند که نشر دانش باعث تعالی و رشد سازمان می‌شود، گفت: بسیاری از فعالیت‌ها به صورت مشترک برگزار می‌شود و شاخص‌ها از جنسی تعریف می‌شوند که قابلیت انطباق داشته باشند.
   آل شیخ بیان کرد: بسیاری از پروژه‌ها این قابلیت را دارند و برای انتقال تجربیات قابل استفاده هستند. در شهر مشهد در حوزه مداخله در بافت‌ها تجربیات موفق و ناموفق بسیاری شکل گرفته که می‌تواند مستند شده و در اختیار سایر شهرها قرار گیرد.
   وی خاطر نشان کرد: در شهر تهران نیز با رویکردهای دیگر تجربیات بسیاری شکل گرفته که قابل بهره‌برداری است.
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه تجربیاتی در رونق بخشی و بهبود بافت‌ها در این خصوص قابل ذکر است، گفت: همچنین در اصفهان، شیراز و سایر شهرها نیز تجربیاتی از این دست موجود است و یکی از اقدامات توسعه آن است که بتوانیم دانش را در سطح کاربران دانش توسعه بخشیم.
   آل شیخ با اشاره به اینکه سامانه‌ای در حال شکل‌گیری است که جستجوها و مقایسه‌های لازم را ارائه می‌دهد، افزود: این سامانه موارد مشابه را پیشگیری می‌کند و در این صورت منابع به صورت بهینه استفاده می‌شود.
   وی خاطر نشان کرد: ارزش ریالی آنچه امروز مبادله می‌شود، ده‌ها میلیارد تومان است. اما ارزش معنوی و بکارگیری آن به مراتب بیشتر است و می‌تواند در مدیریت موثر شهری موفق عمل کند.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد خاطر نشان کرد: سامانه پژوهش یار به این منظور در دست راه‌اندازی است و پژوهش‌های شهری برخی شهرداری‌ها را پوشش می‌دهد و به دنبال تکمیل آن هستیم و تا پایان سال این سامانه مورد استفاده است. همچنین سامانه پژوهشی شهرداری مشهد نیز در سیستم اتوماسیون اداری در اختیار قرار دارد.
   نجمه کیشی

    

   تعداد بازدید: 389
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .