•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 191
   کد: 150190
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد مطرح کرد؛

   لزوم اجرای ضوابط سیما و منظر شهری در تمامی ساختمان‌ها

   با توجه به وجود 700 هزار واحد ساخته شده در مشهد و جمعیت 3 میلیون و 300 هزار نفری با بعد 4 نفر در هر خانوار می‌توان گفت ورود به موضوع پوسته ساختمان‌های کل شهر حرکت تدریجی است و زمان‌بر خواهد بود.
   لزوم اجرای ضوابط سیما و منظر شهری در تمامی ساختمان‌ها

   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: تلاش می‌شود ضوابطی در حوزه نما و سیما و منظر شهری در نظر گرفته شود که برای تمامی ساختمان‌های شهر اجرایی گردد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، محمدرضا حسین‌نژاد با بیان این مطلب، اظهار کرد: مدیریت شهری مشهد مقدس به موضوع پوسته ساختمان‌های 4 محور ورودی به حرم مطهر شهر مشهد ورود پیدا کرد و تلاش می‌شود ضوابطی در حوزه نما و سیما و منظر شهری در نظر گرفته شود که همه ساختمان‌ها را شامل گردد و توقع شهروندان و زائران را به درستی تامین کند.
   وی افزود: بر این اساس در پروانه‌ها ضوابطی در نظر گرفته می‌شود که همه سازندگان را راهنمایی کند تا بدانند در هنگام ساخت و ساز با چه مصالح و الگوهایی کار را انجام دهند.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد بیان کرد: بدین وسیله در بازه درازمدت نیز بر موضوع نما، سیما و منظر شهر که اولین دید را در چشم همگان دارد دارد، اقدام شود.
   حسین‌نژاد با تاکید بر اینکه پوسته شهر مورد توقع همه شهروندان و زائران است، عنوان کرد: با توجه به وجود 700 هزار واحد ساخته شده در مشهد و جمعیت 3 میلیون و 300 هزار نفری با بعد 4 نفر در هر خانوار می‌توان گفت ورود به موضوع پوسته ساختمان‌های کل شهر حرکت تدریجی است و زمان‌بر خواهد بود.
   وی گفت: پیش از این نیز طرحی که سیما و منظر شهر را درخور شان مشهد مقدس و امام هشتم(ع) در نظر گیرد، دنبال می‌شد. اما از آنجاکه تعداد ساختمان‌های این طرح انگشت شمار است، این رویکرد نتوانست موفق باشد.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد با اشاره به پروژه پوسته ساختمان‌های 4 محور ورودی حرم مطهر، خاطر نشان کرد: برای مثال بر روی پوسته بازار فرش یا برخی از راسته‌ها کار می‌شود و این گامی است تا ضوابط مدنظر در سایر نقاط شهر در بازه زمانی مشخص محقق شده و برطرف کننده توقعات باشد.
   حسین‌نژاد افزود: هم‌اکنون که در مرحله تصویب طرح‌های تفصیلی هستیم، این ضوابط در نظر گرفته می‌شود.
   نجمه کیشی

    

   تعداد بازدید: 191
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .