•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 459
   کد: 150853
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
   به بهانه 12 اردیبهشت ماه روز بزرگداشت مقام معلم؛

   معلم؛ متمم عشق و دانش

   امروز دوازدهم ادریبهشت‌ماه روز معلم است. روزی که استاد مرتضی مطهری که عمری با قلم و قدم خویش به افشاگری علیه جهل و تاریکی‌های زمانه پرداخت، به شهادت رسید و بهانه‌ای شد تا به مقام و جایگاه معلمان این مرز و بوم نگاه ویژه‌ای شود.
   معلم؛ متمم عشق و دانش

   نجمه کیشی- در درازنای تاریخ- از همان زمان که انسان آفریده شد تاکنون- آموختن و آموزش دادن به عنوان پیچیده‌ترین و بهترین شاهکار خلقت بعد از آفرینش مطرح گردید. این سنت زیبا در طول اعصار تداوم یافت و نسل‌ها پی در پی با آموزش و تعلیم و تربیت عجین شد و رشد کرد. تعلیمی که وام‌دار آن، شب مبعث آخرین پیامبر از سلاله پاک پیامبران بود. شبی که خدای بزرگ در وحی به محمد مصطفی(ص) خود را اولین معلم خواند، آنجا که گفت: «بخوان به نام پروردگارت که جهانیان را آفرید. انسان را از خون بسته سرشت. بخوان و پروردگارت کریمترین است. همان که آموخت با قلم، آموخت به انسان آنچه را که نمی دانست.»
   از آن هنگام بود که آموختن سرلوحه زندگی بشر شد و آموزگار، منجی و رهنمون‌کننده حیات انسان. معلم آن‌چنان جایگاه و مقامی یافت که معیار فضیلت و دانش قرار گرفت و عیار سنجشِ شایستگی و انسانیت شد. معلمانی که پای در رکاب عمل و دانش بر جهل و تاریکی ذهن‌ها می‌تازند و علیه بدی‌ها و نازیبایی‌های مردم زمانه با سلاح قلم و عقلانیت می‌شورند.
   امروز دوازدهم اردیبهشت‌ماه روز معلم است. روزی که استاد مرتضی مطهری که عمری با قلم و قدم خویش به افشاگری علیه جهل و تاریکی‌های زمانه پرداخت، به شهادت رسید و بهانه‌ای شد تا به مقام و جایگاه معلمان این مرز و بوم نگاه ویژه‌ای شود. آنان که فرزندان ایران زمین را عاشقانه علم می‌آموزند و آینده این مملکت را با آموزش خرد، علم و اندیشه به شاگردانشان و آینده‌سازان این سرزمین تضمین می‌کنند. این روز بر تمامی معلمان مبارک.

   *خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس
    

   تعداد بازدید: 459
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .