•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 243
   کد: 150990
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
   استاد آکادمی علوم کشور لهستان در نشست «شهر، فرهنگ، اجتماع»؛

   لزوم ارتقای سرمایه‌های فرهنگی برای جلوگیری از مهاجرت

   اینکه یک فرد چطور لباس بپوشد، چگونه بتواند دیگران را اقناع کند یا مباحث مختلف را ارائه دهد، نیز به عنوان سرمایه فرهنگی شناخته می‌شود که فرد آن را با خود از کشور مبدا به کشور مهاجرپذیر به همراه می‌آورد و در کسب موفقیت وی موثر است.
   لزوم ارتقای سرمایه‌های فرهنگی برای جلوگیری از مهاجرت

   استاد آکادمی علوم کشور لهستان بر لزوم ارتقای سرمایه‌های فرهنگی برای جلوگیری از مهاجرت تاکید کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، رافائل اسموچنسکی با بیان این مطلب در نشست دویست و پنجاه و هفتم دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی شهرداری با عنوان «شهر، فرهنگ، اجتماع» با موضوع «ادغام مهاجران و مسئله انسجام اجتماعی» که در تالار قدیم شورا برگزار شد، اظهار کرد: نظام جهانی سرمایه‌داری جدید از دو بخش نظام اقتصادی درجه اول و درجه دوم تشکیل شده و عامل رهایی از تله ساختاری که در این دو بخش وجود دارد، بهره‌گیری از سرمایه‌های فرهنگی است.
   وی که تحقیقی پیرامون مهاجران لهستانی به کشور انگستان ارائه داده، در این خصوص بیان کرد: در بخش اول نظام اقتصادی، عمده سرمایه‌داران و نظام سرمایه‌داری کشورهای توسعه یافته با بهره‌مندی از بهترین خدمات اجتماعی و رفاهی متمرکز شده‌اند. اما در بخش درجه دوم نظام اقتصادی باید گفت وضعیت دریافتی حقوق و مزایا و دسترسی به خدمات اجتماعی ضعیف است.
   استاد آکادمی علوم کشور لهستان در ادامه افزود: به همین دلیل است که کشورهای سرمایه‌دار همواره نیازمند حضور مهاجران بیشتری هستند تا کمبودهای خود را در این زمینه مرتفع نمایند.
   اسموچمسکی با اشاره به اینکه مهاجران لهستانی در انگلستان در تله ساختاری گیر افتاده‌اند، گفت: آنها باید آنجا بمانند تا بخش دوم نظام اقتصادی انگلیس با مشکل مواجه نشود.
   وی اذعان کرد: این در حالی است که مهاجران برای دریافت کمک نگاه به بیرون دارند و درخواست دارند از حمایت نظام‌های صنفی و اتحادیه‌های مختلف برخوردار شوند.
   استاد آکادمی علوم کشور لهستان به موضوع عاملیت مهاجران اشاره کرد و توضیح داد: در اغلب اوقات وضعیت خود مهاجران تعیین‌کننده نحوه دریافت خدمات در کشورهای مهاجرپذیر است.
   اسموچمسکی راهکار رهایی از تله ساختاری را بهره‌گیری از سرمایه‌های فرهنگی دانست و در این خصوص توضیح داد: بخش عمده این سرمایه تحصیلات است که می‌تواند به مهاجر کمک کرده و به سرمایه اقتصادی تبدیل شود. اینکه یک فرد چطور لباس بپوشد، چگونه بتواند دیگران را اقناع کند یا مباحث مختلف را ارائه دهد، نیز به عنوان سرمایه فرهنگی شناخته می‌شود که فرد آن را با خود از کشور مبدا به کشور مهاجرپذیر به همراه می‌آورد و در کسب موفقیت وی موثر است.
   وی ادامه داد: این در حالی است که محرومیت مهاجرانی که از طبقه محروم جامعه مهاجرت کرده و به سایر کشورها می‌روند، ادامه‌دار است. چرا که آنها انتظار زیادی از خود ندارند اما در برابر این گروه، طبقه تحصیل‌کرده قرار دارند که آنها انگیزه‌های حل مسئله دارند. آنها برای خود فرصت فرار درنظر گرفته و در تله ساختاری قرار نمی‌گیرند.
   نجمه کیشی

    

   تعداد بازدید: 243
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .