•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 429
   کد: 151126
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
   رییس جمهور در جلسه شورای اداری استان، توسعه و نخبگان خراسان رضوی:

   نوسازی بافت فرسوده به ویژه در کلانشهر مشهد مورد تاکید ویژه من است/ ایجاد شرایط ویژه برای ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده

   در این راستا از همه توسعه‌گرها دعوت می‌کنیم که در این اقدام بزرگ مشارکت داشته باشند چرا که این خود اشتغال‌زایی می‌کند و مردم را از زلزله نجات می‌دهد.
   نوسازی بافت فرسوده به ویژه در کلانشهر مشهد مورد تاکید ویژه من است/ ایجاد شرایط ویژه برای ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده

   رییس جمهور گفت: نوسازی بافت فرسوده به ویژه در کلانشهر مشهد مورد تاکید ویژه من است لذا همه ارگان‌ها باید در این زمینه دست به دست هم بدهند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه شورای اداری استان، توسعه و نخبگان خراسان رضوی بیان کرد: مشهد پایتخت فرهنگی، معنوی و اخلاقی کشور است لذا باید یک تحول بزرگ در بافت فرسوده این شهر به وجود بیاوریم.
   وی افزود: در حاشبه بهره‌برداری از پروژه اتصال خط دو و یک قطارشهری مشهد چند دقیقه‌ای با شهردار مشهد مقدس و اعضای شورای اسلامی این شهر در خصوص بافت فرسوده شهر مشهد گفتگو کردیم و تاکید داریم که یکی از کارهای مهم دولت نوسازی بافت‌های فرسوده است.
   رییس جمهور تصریح کرد: نوسازی بافت فرسوده به ویژه در کلانشهر مشهد مورد تاکید من است و همه باید دست به دست هم دهیم تا این مشکل حل شود
   وی گفت: در این راستا برنامه‌ریزی شده هر جا در کشور دارای بافت فرسوده بود اگر زمینی متعلق به شهرداری و یا دولت بود باید به طور رایگان اختصاص پیدا کند؛ همچنین در شهر مشهد انتظار داریم که اگر زمینی در بافت‌های فرسوده متعلق به آستان قدس رضوی است همکاری لازم را داشته باشند چون این خواسته امام رضا(ع) است.
   دکتر روحانی گفت: در مرحله بعدی دولت و شهرداری مکلف است تمام خدمات شهری مانند آب، برق، گاز، تلفن و... را با اولویت به صورت رایگان به بافت فرسوده اختصاص دهند.
   وی تصریح کرد: با این اقدام فضا برای حضور و سرمایه‌گذاری توسعه‌گر فراهم است و می‌تواند در این اراضی جواز ساخت رایگان دریافت کند و در مسیر احداث ساختمان نیز بانک‌ها در اعطای وام همکاری لازم را داشته باشند.
   رییس جمهور گفت: توسعه‌گر با سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده، 50 درصد از فضای ساختمانی باید به ساکنان در بافت فرسوده اختصاص پیدا کند تا شرایط زندگی این افراد بهبود پیدا کند.
   حجت الاسلام و المسلمین روحانی با اشاره به ایجاد زمینه سوددهی برای سرمایه‌گذاران در بافت فرسوده تصریح کرد: 50 درصد باقی مانده از ساختمان ساخته شده نیز برای سوددهی سرمایه‌گذار در نظر گرفته شده لذا برای اینکه توسعه‌گر بتواند این واحدها را سریع بفروشد و به سود برسد هر خانه اولی که از این واحدهای تازه‌ساز بافت فرسوده استفاده کنند وام مسکن با سود 6 درصدی اعطا خواهد شد.
   وی اضافه کرد: با نوسازی بافت‌های فرسوده شهر احیا می‌شود از حالت فرسودگی نجات پیدا می‌کند؛ همچنین راه برای سلامت مردم باز می‌شود.
   رییس جمهور ادامه داد: این اقدامات برای نوسازی بافت فرسوده یک کار عظیم و بزرگ است که 22 بهمن سال گذشته در 40 نقطه از کشور آغاز شد و باید در تمام شهرهای دارای بافت فرسوده اجرایی شود.
   روحانی گفت: در این راستا از همه توسعه‌گرها دعوت می‌کنیم که در این اقدام بزرگ مشارکت داشته باشند چرا که این خود اشتغال‌زایی می‌کند و مردم را از زلزله نجات می‌دهد.
   فرزانه نثاری

    

   کلید واژه ها: بافت فرسوده - مشهد - مسکن -
   تعداد بازدید: 429
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .