•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 409
   کد: 151373
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهدمقدس در نشست بررسی ظرفیت‌ها و چالش‌های دیپلماسی شهری کلانشهرهای ایران:

   دیپلماسی شهری در شهرداری‌های کلانشهرها نیازمند ساختاری خاص است / یکپارچه‌سازی کارت شهری شهرداری تهران و مشهد برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان

   باید با شهرهای مختلف در این حوزه تقسیم کار صورت گیرد تا بتوانیم خواسته‎‌های خود را به استانداردها تبدیل کنیم و مجبور نشویم استانداردها و قوانین موجود که با نیازهای ما تطبیق ندارد بپذیریم درغیراینصورت در نهایت دچار چالش می‌شویم.
   دیپلماسی شهری در شهرداری‌های کلانشهرها نیازمند ساختاری خاص است / یکپارچه‌سازی کارت شهری شهرداری تهران و مشهد برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان

   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد مقدس گفت: باید دیپلماسی شهری در شهرداری‌های کلانشهرهای کشور دارای ساختاری خاص و جدید شوند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، شهریار آل شیخ در نشست بررسی ظرفیت‌ها و چالش‌های دیپلماسی شهری کلانشهرهای ایران که به میزبانی شهرداری مشهد و با حضور دکتر داریوش صولت، مشاور معاونت دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم این نشست‌ها موثر باشد و ما در عمل بتوانیم از نتایج آن بهره‌برداری نماییم.
   وی با اشاره به اینکه خلاء بحث دیپلماسی شهری در نیازهای کشور بسیار احساس می‌شود، افزود: رابطه کلانشهرها در این دوره از مدیریت شهری بسیار کارآمد است که ما در حال مذاکره با شهرهای مختلف به صورت گروهی و تک به تک هستیم.
   آل شیخ ادامه داد: در همین راستا تبادل پژوهش‌ها را با شهرداری تهران انجام داده‌ایم و تعدادی پروژه مشترک نیز تعریف کرده‌ایم که ارتباط کاری ما با کلانشهرها رو به بهبودی است.
   وی اذعان کرد: در بسیاری از امور دیگر نیز می‌توان این تبادل و تفاهم را داشت که تبادل کارت‌های شهری گام بعدی همکاری ما با کلانشهرها و تهران خواهد بود زیرا معتقدیم این یکپارچگی هم هزینه‌ها را کم کرده و هم باعث ارائه خدمات بهتر به شهروندان می‌شود.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهدمقدس خاطرنشان کرد: یکی از این موضوعات برای همکاری و تبادل بین کلانشهرها، بحث ساختارها است که به وزارت کشور نیز می‌توان در این حوزه پیشنهادات جدید را ارائه نمود لذا زمینه همکاری بین شهرها بسیار زیاد است که بیشترین امکان در حوزه معاونت برنامه‌ریزی وجود دارد.
   آل شیخ گفت: موضوع دوم بحث دیپلماسی است. در دیپلماسی شهری، دو سطح دیپلماسی عمومی مانند آنچه انجام می‌شود همانند خواهرخواندگی‌ها، تبادل هیئت‌های خارجی و ... و همچنین دیپلماسی تخصصی وجود دارد.
   وی افزود: دیپلماسی عمومی برای شهرداری مشهد شناخته شده بوده و در این سازمان استفاده شده است. سطح دیگر دیپلماسی نیز دیپلماسی تخصصی به عنوان حضور در اتحادیه و انجمن‎‌های تخصصی بین‌المللی است. در حوزه آتش‌نشانی، بحران، هنرهای شهری و شهرسازی اتحادیه‌هایی وجود دارد که نشست‌های سالیانه دارند.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهدمقدس عنوان کرد: در این سطح فعالیت ما بسیار ناهمگون بوده است. نیازمند آن هستیم که برای حوزه دیپلماسی تخصصی جایگاه ساختاری مشخصی در شهرداری‌ها تعیین شود. این بحث تخصصی نیازمند درگاه خاص هستند زیرا روابط عمومی به موضوعات عمومی می‌پردازد.
   وی با اشاره به اینکه دفتر همکاری‌های بین‌المللی، موضوع فعالیتش فراتر از کار روابط عمومی‌ها در حوزه بین‌الملل و دیپلماسی شهری است، تصریح کرد: باید با شهرهای مختلف در این حوزه تقسیم کار صورت گیرد تا بتوانیم خواسته‎‌های خود را به استانداردها تبدیل کنیم و مجبور نشویم استانداردها و قوانین موجود که با نیازهای ما تطبیق ندارد بپذیریم درغیراینصورت در نهایت دچار چالش می‌شویم.
   آل شیخ با طرح این سوال که جایگاه این فعالیت در شهرداری‌های کلانشهرها کجاست، گفت: ما می‌توانیم فعالیت دیپلماسی شهری و تخصصی را در حوزه برنامه‌ریزی به صورت تخصصی دیده و این مهم را به وزارت کشور پیشنهاد دهیم تا در ساختار شهرداری‌‎ها بگنجاند.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 409
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .