•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 130
   کد: 151445
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۲

   ساماندهی بیش از 330 مورد از صنوف منطقه 5 مشهد

   یکی از اقدامات شهرداری طی چند سال اخیر ساماندهی پسماند صنوف است که به طور جدی پیگیری می‌شود.
   ساماندهی بیش از 330 مورد از صنوف منطقه 5 مشهد

   شهردار منطقه 5 مشهد از ساماندهی بیش از 330 مورد از صنوف منطقه خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، حسین فرهادیان گفت: در راستای پیشگیری از آلودگی زیست محیطی و شیوع بیماری‌های واگیر، ارتقای سطح بهداشت عمومی و سالم سازی فضای شهری، ساماندهی صنوف در سطح منطقه 5 اجرا گردید.
   وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به مشکلات و آسیب‌های مشاغل مزاحم شهری در زندگی امروز برای شهروندان، ضرورت ساماندهی این طیف از مشاغل در اجرای بند 20 ماده 55 قانون شهرداری‌ها از وظایف اداره خدمات و محیط زیست شهری منطقه 5 مشهد محسوب می‌شود که در این راستا طی سال 96 تاکنون بیش از330 مورد از صنوف سطح منطقه با هدف ارتقای سطح کیفی خدمات به شهروندان سطح منطقه ساماندهی شد.
   شهردار منطقه 5 مشهد بیان کرد: این اقدام در راستای اجرای دستورالعمل اجرایی حوزه معاونت خدمات و محیط زیست شهری در خصوص ساماندهی صنوف دسته اول و دوم، صنوف زباله زا تولیدی و خدماتی صورت گرفته است.
   فرهادیان در ادامه جمع‌آوری زباله بصورت مکانیزه و ساماندهی مشاغل در بعد اجتماعی-فرهنگی را به دلایل تقویت هویت شهری و محله‌ای، حفظ ارزش های تاریخی و فرهنگی اشتغال و تقویت تنوع و جاذبه در فضاهای شهری امری مهم برشمرد و تاکید کرد: ساماندهی مشاغل در حوزه مدیریتی به دلایل ایجاد هماهنگی میان قوانین و نهادهای مختلف شهری، تقویت هماهنگی مدیریت شهری و مدیریت زیست محیطی و تسهیل اجرای طرح‌های شهرسازی و ساماندهی فضای شهری دارای اهمیت است که یکی از اقدامات شهرداری طی چند سال اخیر ساماندهی پسماند صنوف است که به طور جدی پیگیری می‌شود.
   وی اضافه کرد: طرح ساماندهی اصناف پر زباله شامل هتل‌ها، سوئیت آپارتمان‌ها، واحدهای اقامتی و رستوران‌ها و میوه و تره بار، کارگاه‌های نیمه صنعتی و ... است که طبق مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد، این اصناف بایستی جهت جمع‌آوری زباله و ضایعات تولیدی فعالیت خود و انعقاد قرارداد با بخش خصوصی یا سازمان مدیریت پسماند اقدام نمایند.
    

   تعداد بازدید: 130
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .