•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 162
   کد: 151491
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
   در بازدید فرماندار مشهد از شهر تاریخی توس تاکید شد؛

   لزوم انسجام همه دستگاههای اجرایی و دولتی برای آبادانی توس

   شهر تاریخی توس یک ظرفیت بی‌بدیل در حوزه گردشگری محسوب می‌شود و شورای اسلامی شهر مشهد برای توسعه گردشگری از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
   لزوم انسجام همه دستگاههای اجرایی و دولتی برای آبادانی توس

   طی بازدید مشترک نوروزی، فرماندار مشهد، مسعود ریاضی، رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس و احمد محبی، شهردار منطقه 12 مشهد از توس، بر تخصیص اعتبارات دولتی و انسجام همه دستگاه‌ها برای عمران و آبادانی این منطقه تاکید شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، رحیم نوروزی، فرماندار مشهد مقدس در بازدید از شهر تاریخی توس، بر حمایت دستگاه‌های دولتی از این محدوده منفصل شهری تاکید کرد و از عزم و اراده جدی دولت برای احیای این شهر تاریخی خبر داد.
   وی خاطرنشان کرد: نهادها و دستگاه‌های دولتی باید در خصوص آبادانی توس هم‌افزایی و هم‌گرایی داشته باشند.
   نوروزی با تاکید بر اینکه یک نگاه فراسازمانی باید در دستگاه‌های دولتی در خصوص توس شکل بگیرد، خاطر نشان کرد: از تلاش‌های صورت گرفته توسط مدیریت شهری در بولوار شاهنامه و محدوده منفصل توس تقدیر می‌کنیم و امیدواریم با حمایت‌های دولتی و اعتبارات ملی بتوانیم این روند را تسهیل و تسریع نماییم.
   مسعود ریاضی، رئیس کمیسیون ویژه توس شورای شهر مشهد نیز در بخشی از این بازدید به اهمیت این شهر تاریخی در جلب سرمایه‌گذاری و ماندگاری و پایداری گردشگران اشاره و ابراز کرد: شورای اسلامی شهر مصمم است تا وضعیت محدوده منفصل توس را سامان بخشد.
   وی افزود: شهر تاریخی توس یک ظرفیت بی‌بدیل در حوزه گردشگری محسوب می‌شود و شورای اسلامی شهر مشهد برای توسعه گردشگری از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
   احمد محبی، شهردار منطقه 12 مشهد مقدس نیز در این بازدید ضمن دعوت از همه علاقه‌مندان به زبان و ادبیات پارسی برای حضور در مراسم 25 اردیبهشت ماه که مصادف با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی است‌، خاطرنشان کرد: از سال 92 تاکنون محدوده منفصل توس به شهر مشهد ملحق شده است و با وجود فقدان کسب درآمد در این محدوده خدمات کامل شهری به 16 هسته جمعیتی و بولوار شاهنامه در حال اجراست.
   محبی افزود: شهردار مشهد اهتمام ویژه‌ای برای شهر تاریخی توس قائل هستند و همواره از توسعه این محدوده حمایت کرده‌اند. بارزترین نمونه آن نیز عقد تفاهم نامه مشترک در خصوص احداث جلوخان آرامگاه فردوسی است که امیدواریم به زودی عملیات اجرایی آن آغاز شود.
   شهردار منطقه 12 مشهد مقدس یادآور شد: فقدان طرح جامع تفصیلی عمده‌ترین مسئله پیش روی مدیریت شهری در راه توسعه توس است و امیدواریم با رایزنی‌های انجام شده با مسکن و شهرسازی به زودی نهایی و ابلاغ گردد.
   وی تصریح کرد: با ابلاغ طرح جامع تفصیلی در محدوده منفصل شهری توس، روند خدمات رسانی در حوزه‌های عمرانی شتابی مضاعف پیدا کند.
    

   کلید واژه ها: توس -
   تعداد بازدید: 162
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .