•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 238
   کد: 151527
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
   به مناسبت سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی صورت می‌گیرد؛

   رونمایی از نمایش داستان‌های شاهنامه به صورت واقعیت افزوده

   این مراسم به همراه برنامه‌های متنوع نظیر تئاتر جهان داران جم، پرفورمنس شخصیت‌های شاهنامه و نقالی و بازخوانی داستان‌های شاهنامه در کنار دیوار نگاره‌های نفیس میدان فردوسی مشهد است.
   رونمایی از نمایش داستان‌های شاهنامه به صورت واقعیت افزوده

   عصر امروز، نمایش داستان‌های شاهنامه به صورت واقعیت افزوده رونمایی خواهد شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با بیان این مطلب، گفت: مراسم بزرگداشت فردوسی با محوریت اجرای برنامه‌های هویتی و فرهنگی و رونمایی از نمایش داستان‌های شاهنامه به صورت واقعیت افزوده بر روی دیوارنگاره‌های میدان فردوسی امروز دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه در محل میدان فردوسی مشهد و با حضور عموم شهروندان شهر امید برگزار خواهد شد.
   نرگس شالچیان بیان کرد: در راستای توجه به ظرفیت‌های اصیل تاریخی و هویتی شهر مشهد و تلفیق هرچه بهتر ارزش‌های ملی و مذهبی در این شهر، ارج نهادن به داشته‌های غنی و اصیل ادبی به عنوان عاملی انحصاری و ارزشمند در جهت توسعه گردشگری و ارتقای وضعیت فرهنگی جامعه، مراسمی به این منظور برگزار می‌گردد.
   وی بیان کرد: این مراسم به همراه برنامه‌های متنوع نظیر تئاتر جهان داران جم، پرفورمنس شخصیت‌های شاهنامه و نقالی و بازخوانی داستان‌های شاهنامه در کنار دیوار نگاره‌های نفیس میدان فردوسی مشهد است.
   شایان ذکر است؛ رونمایی از نمایش داستان سیاوش برای اولین بار به صورت واقعیت افزوده (AR) بر روی دیوار نگاره‌های میدان فردوسی نیز در حاشیه این مراسم انجام می‌شود که با بهره‌مندی از این ویژگی شهروندان و گردشگران می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار مربوطه و روشن کردن دوربین تلفن همراه خود مقابل نقاشی‌های دیواری این میدان، داستان نقاشی را به صورت گویا شنیده و در ذهن خود تصویر نمایند.
    

   تعداد بازدید: 238
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .