•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 125
   کد: 151576
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
   فردوسی پژوه و استاد دانشگاه خبر داد:

   ترجمه شاهنامه به بیش از 40 زبان زنده جهان

   نمایشنامه، فیلم و آنچه برای نسل‌های مختلف با موضوع فردوسی که جدابیت ایجاد می‌کند باید افزایش یابد تا با مفاخر آشنایی لازم ایجاد گردد.
   ترجمه شاهنامه به بیش از 40 زبان زنده جهان

   فردوسی پژوه و استاد دانشگاه با بیان اینکه شاهنامه به بیش از 40 زبان زنده جهان ترجمه شده، گفت: فردوسی شایسته تقدیر و یادکردن وی به بزرگی است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، شکوری با بیان این مطلب در برنامه زنده رادیویی «گفتگوی شهر بهشت» که به مناسبت بیست و پنجم اردیبهشت‌ماه روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی از صدای خراسان رضوی پخش شد، اظهار کرد: تا به امروز این اثر بزرگ به بیش از 40 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. شاهنامه بخشی از فرهنگ ایران پیش از اسلام را با فرهنگ ایران پس از اسلام درآمیخته است. همچنین مباحث فلسفی، حکیمانه، بشری و انسانی در این کتاب مطرح شده است.
   وی بیان کرد: فردوسی مردی ژرف‌نگر و تیزبین است که باید در شمار شاعرانی قرار گیرد که نجابت گفتار و پاکی سخن او همواره رعایت شده است.
   فردوسی پژوه و استاد دانشگاه افزود: شاهنامه فردوسی گنجینه غنی و نخستین کتاب حاوی لغات دری زبان پارسی است. این کتاب مکتب شناخت روحیه مردانگی و جوانمردی است. پایمردی، دفاع از حق و عدالت و دوری از ریاکاری و تزویر در شاهنامه تاکید شده است.
   شکوری تاکید کرد: نمایشنامه، فیلم و آنچه برای نسل‌های مختلف که جدابیت ایجاد می‌کند باید افزایش یابد تا با مفاخر آشنایی لازم ایجاد گردد.
   نجمه کیشی


    

   تعداد بازدید: 125
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .