•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 94
   کد: 151602
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
   شهردار منطقه 8 مشهد خبر داد:

   اجرای عملیات سم‌پاشی درختان و درختچه‌های بوستان بزرگ کوهسنگی

   اجرای این طرح با هدف حفظ سلامت و شادابی فضای سبز و محیط زیست شهری انجام می‌گیرد و سم‌پاشی درختان بستگی به شرایط آب و هوایی و میزان بروز طغیان آفات و بیماری‌های گیاهی دارد.
   اجرای عملیات سم‌پاشی درختان و درختچه‌های بوستان بزرگ کوهسنگی

   شهردار منطقه 8 مشهد از اجرای عملیات سم‌پاشی درختان و درختچه‌های بوستان بزرگ کوهسنگی خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حجت فرقانی بیان کرد: با توجه به اینکه رشد گیاهان همواره تحت تأثیر عوامل محدودکننده‌ای هم‌چون آفات قرار می‌گیرد و این آفات باعث ضعف عمومی و در نهایت خشکیدگی گیاه می‌شود، شهرداری منطقه 8 مشهد اقدام به سم‌پاشی درختان بوستان کوهسنگی کرده تا از خشکیدگی درختان این بوستان جلوگیری شود.
   وی افزود: به منظور کنترل آفات و مبارزه با بیماری‌های گیاهی فضای سبز مجتمع فرهنگی تفریحی کوهسنگی ، عملیات سم‌پاشی 7 هزار اصله درخت، سم‌پاشی 20 هزار مترمربع پرچین، سم‌پاشی گل 25 هزار مترمربع گل دائمی، حذف پاجوش و تنه جوش 1000 اصله درخت، وجین 27 هزار و 300 مترمربع علف هرز، وجین 35 هزار مترمربع درخت و... انجام شده است.
   فرقانی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح با هدف حفظ سلامت و شادابی فضای سبز و محیط زیست شهری انجام می‌گیرد و سم‌پاشی درختان بستگی به شرایط آب و هوایی و میزان بروز طغیان آفات و بیماری‌های گیاهی دارد.
   وی در پایان با بیان اینکه عملیات سم‌پاشی با رعایت تمام نکات ایمنی انجام می‏شود، تصریح کرد: در راستای کاهش مصرف سموم شیمیایی، سعی شده با انتخاب نوع سم و میزان مصرف آن، مناسب‌ترین و کم‌خطرترین سموم و مناسب‌ترین دستگاه‌های سمپاشی و نظارت مستمر بر عملیات سمپاشی بهره‌وری کار را افزایش دهیم.
    

   تعداد بازدید: 94
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .