•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 145
   کد: 151610
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
   معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد:

   میراث زبان فارسی حاصل رنج‌های بزرگ مردان سرزمین پارس است

   زمانی که به گذشته برگشته و به تاریخ این مرز و بوم می‌نگریم، شاعران نام‌آوری چون فردوسی را می‌بینیم که افتخار امروز و گنجینه پربهای زبان فارسی وام دار آن‌ها است.
   میراث زبان فارسی حاصل رنج‌های بزرگ مردان سرزمین پارس است

   معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: میراث پر افتخار زبان فارسی حاصل تلاش‌ها و رنج‌هایی است که بزرگ مردان این سرزمین متحمل شدند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، هادی بختیاری با بیان این مطلب در «اولین رویداد نوآفرینی دوازده رخ با محوریت فردوسی، شاهنامه و گردشگری» که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: همه میراث برجای مانده از گذشتگانمان که امروز به عنوان زبان فارسی از آن یاد می‌شود، حاصل تلاش‌ها و رنج‌هایی است که بزرگ مردان سرزمین پارس متحمل شدند و ضرورت دارد این میراث پرگهر پاس داشته شده و حق آن به جای آورده شود.
   وی در ادامه افزود: زمانی که به گذشته برگشته و به تاریخ این مرز و بوم می‌نگریم، شاعران نام‌آوری چون فردوسی را می‌بینیم که افتخار امروز و گنجینه پربهای زبان فارسی وام دار آن‌ها است.
   معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد اظهار کرد: حکیم ابوالقاسم فردوسی با درک مسائل روز و نوآوری‌های زمان خود به همراه ارائه راه حل توانست زبان فارسی را زنده نگاه داشته و به آیندگان منتقل کند.
   بختیاری با تاکید بر نیازمندی افراد جامعه و ایرانیان به دقت در میراث فرهنگی و ادبی خود، خاطرنشان کرد: گذشتگانمان با تلاش و کوشش خود کاری کردند که از آن‌ها همواره به بزرگی یاد می‌شود؛ خوب است همه افراد جامعه نیز در میراث فرهنگی و ادبی خود بیشتر اندیشه کرده و در راستای درک آن اهتمام ورزند.
   وی تاکید کرد: ضروری است تمام کسانی که در حوزه فرهنگ فعالیت دارند، نیز در این زمینه بکوشند و به تکامل و تعالی در حوزه فرهنگ و ادب یاری رسانند.
   نجمه کیشی
    

   کلید واژه ها: آرامگاه فردوسی - مشهد -
   تعداد بازدید: 145
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .