•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 165
   کد: 151660
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
   شهردار مشهد مقدس در برنامه زنده تلویزیونی "سفرنامه صبا":

   برای ترویج زبان فارسی باید شاهنامه و فردوسی را بیشتر بشناسیم

   اولین کاری که باید انجام شود نه به خاطر فردوسی و شاهنامه بلکه برای زنده نگه داشتن زبان فارسی است؛ در حال حاضر زبان‌ قومیت‌های مختلف به اندازه کافی ترویج کننده دارد اما متاسفانه خود زبان فارسی ترویج‌کننده ندارد.
   برای ترویج زبان فارسی باید شاهنامه و فردوسی را بیشتر بشناسیم

   شهردار مشهد مقدس گفت: تنها راه زنده نگهداشتن و ترویج زبان فارسی شناختن بیشتر شاهنامه و فردوسی است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، تقی‌زاده خامسی در برنامه زنده تلویزیونی "سفرنامه صبا" که به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی که از شبکه یک سیما پخش شد، بیان کرد: در گذشته شورای احیای توس تنها به صورت بروکراسی و نمادین بوده و کار جدی هم برای فردوسی انجام نشده است.
   وی با بیان اینکه فردوسی اینجا غریب است، افزود: شورای پنجم و شهرداری مشهد مصمم است تا اقدامات بیشتری برای فردوسی و زنده نگهداشتن زبان فارسی انجام دهد.
   شهردار مشهد مقدس تصریح کرد: فردوسی به مردم مشهد معرفی شده اما بسیاری از زائران که به شهر مشهد سفر می‌کنند نمی‌دانند آرامگاه فردوسی در این شهر قرار دارد.
   تقی‌زاده خامسی گفت: چند روز گذشته 300 نفر از اعضای اتاق بازرگانی ایران به شهر مشهد سفر کردند که توانستم نظر تعدادی از این افراد را جلب کنم تا توری در مشهد داشته باشند که در انتها اذعان کردند امکانات شهر مشهد بسیار جالب است.
   وی ادامه داد: اولین کاری که باید انجام شود نه به خاطر فردوسی و شاهنامه بلکه برای زنده نگه داشتن زبان فارسی است؛ در حال حاضر زبان‌ قومیت‌های مختلف به اندازه کافی ترویج کننده دارد اما متاسفانه خود زبان فارسی ترویج‌کننده ندارد.
   شهردار مشهد مقدس تصریح کرد: اگر بخواهیم این زبان را رایج کنیم باید شاهنامه و فردوسی را بیشتر بشناسیم که شهرداری مشهد در این کار مصمصم و جدی هستیم.
   تقی‌زاده خامسی با اشاره به بهسازی مسیر آرامگاه فردوسی گفت: اتفاقاتی که در مسیر آرامگاه فردوسی از نظر زیبایی و گل‌آرایی افتاده بسیار تاثیرگذار است که از شهرداری منطقه 12 مشهد برای این اقدامات تشکر می‌کنم؛ تمام این اقدامات نشان می‌دهد شهرداری مشهد مقدس اقدامات خود را برای آبادانی توس آغاز کرده است.
   وی خاطرنشان کرد: به مناسبت روز کارگر معمولا مسوولان با کارگران ملاقات می‌کنند اما ما در این روز با کارگران قدیمی و معماران آرامگاه فردوسی ملاقات کردیم که تمام این افراد در اطراف فردوسی زندگی می‌کنند و باید معرفی شوند.
   فرزانه نثاری
    

   تعداد بازدید: 165
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .