•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 227
   کد: 151758
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
   رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر مشهد؛

   تنها سقف کرایه تاکسی‌های اینترنتی مشخص می‌شود / بهبود وضعیت الیت طی چند ماه آینده

   شرکت الیت در خصوص ساماندهی پارک‌ها موفق بوده ولی در دو زمینه پارک حاشیه‌ای هوشمند و کسب درآمد و ساخت پارکینگ خواسته و مطالبه شهرداری محقق نشده است.
   تنها سقف کرایه تاکسی‌های اینترنتی مشخص می‌شود / بهبود وضعیت الیت طی چند ماه آینده

   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: با هدف حفظ حقوق شهروندان تنها سقف کرایه دریافتی تاکسی‌های اینترنتی مشخص می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، مجتبی بهاروند با اشاره به گفته مدیرعامل سازمان تاکسیرانی مبنی بر ارائه طرحی به شورا برای تعیین نرخ تاکسی‌های اینترنتی بیان کرد: به عقیده ما قیمت‌ها باید براساس عرضه و تقاضا بازار مشخص شود و فضای رقابتی از بین نرود؛ شورای اسلامی شهر هیچ مصوبه‌ای برای تعیین حداقل دریافت بها نخواهد داشت و این مصوبه صرفا برای تعیین سقف و حداکثر میزان دریافتی است تا مانع از تضییع حقوق شهروندان شویم.
   وی در ادامه با اشاره به برخی زمزمه‌ها مبنی بر محاسبه بهای قطارشهری طبق مسافت پیموده شده، اظهارکرد: این اقدام امری متداول در کشورهای مختلف است که اجرایی می‌شود.
   بهاروند با بیان اینکه چنین طرحی تاکنون در کمیسیون حمل و نقل شورا مطرح نشده است، تصریح کرد: در این خصوص باید نظرات کارشناسان ارائه و توجیهات لازم برای اجرایی شدن آن مطرح شود؛ بهای استفاده از قطارشهری تا پایان سال 97 همان 650 تومان خواهد بود و چنین طرحی در سال 97 محقق و اجرایی نمی‌شود.
   رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا مطالبی هم پیرامون شرکت «الیت» مطرح کرد و با بیان اینکه طی یک فراخوان نشستی با شرکت‌ها و افراد مختلف برای ارائه طرح‌های این حوزه برگزار شد، اظهارکرد: شهرداری در این طرح بدنبال 3 طرح مشخص است؛ شرکت الیت در خصوص ساماندهی پارک‌ها موفق بوده ولی در دو زمینه پارک حاشیه‌ای هوشمند و کسب درآمد و ساخت پارکینگ خواسته و مطالبه شهرداری محقق نشده است.
   بهاروند افزود: طبق تصمیم‌گیری صورت گرفته، حاضران در نشست اول مقرر شده در جلسه‌ای انفرادی نیز طرح‌های خود را به تشریح ارائه نمایند تا سپس تصمیم لازم جهت رفع اشکالات و بهبود شرایط کنونی اتخاذ شود؛ امیدواریم ظرف 2 ماه آینده این موضوع اصلاح و یا سیستم جدید جایگزین وضعیت موجود شود.
    

   تعداد بازدید: 227
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .