•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 431
   کد: 152987
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
   مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد خبر داد:

   بهره‌برداری از فاز اول خط 3 قطارشهری تا قبل از سال 1400

   در حال حاضر نیز حفاری در این فاز رو به اتمام است و سپس وارد عملیات ریل‌گذاری و احداث ایستگاه‌ها می‌شویم.
   بهره‌برداری از فاز اول خط 3 قطارشهری تا قبل از سال 1400

   مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد از بهره‌برداری فاز اول خط 3 قطارشهری تا قبل از سال 1400 خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، کیانوش کیامرز با بیان این مطلب، گفت: با توجه به وسعت 28.5 کیلومتری خط 3 قطارشهری، شهردار مشهد مقدس دورنمایی طراحی کرده تا کار به صورت فازبندی در این خط به پیش رود. بر این اساس اولین فاز خط 3 قطارشهری از میدان شهدا تا پایانه مسافربری تعریف شده و در بازه زمانی 3 ساله اجرایی می‌گردد و قبل از سال 1400 به بهره‌برداری خواهد رسید.
   وی با تاکید بر اینکه اجرای این مهم به 2 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، گفت: در حال حاضر نیز حفاری در این فاز رو به اتمام است و سپس وارد عملیات ریل‌گذاری و احداث ایستگاه‌ها می‌شویم.
   مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با بیان اینکه وضعیت تونل خط 3 قطارشهری خوب است، افزود: دستگاه‌های حفار در 2 جبهه غربی و شرقی در حال حفاری است و تی.بی.ام در جبهه شرقی به حرم مطهر رسیده است.
   وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون در جبهه شرقی در حال انجام عملیات مقاوم سازی هستیم، اظهار کرد: مقاوم‌سازی با این هدف صورت می‌گیرد که دستگاه به سلامت از باب الجواد(ع) عبور کند.
   کیامرز با بیان اینکه در جبهه شرقی نیز تی.بی.ام به پل آموزگار رسیده و حرکت خوبی دارد، گفت: برای احداث ایستگاه‌های این خط نیازمند اختصاص اعتبارات لازم هستیم تا کار به خوبی به پیش رود.
   وی خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت 28.5 کیلومتری خط 3 می‌توان گفت این خط طولانی‌ترین خط قطارشهری کشور به شمار می‌رود و برای بهره‌برداری از آن بازه 10 ساله تعریف شده است.
   مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد با تاکید بر اینکه کار احداث خط 3 در 3 فاز تعریف شده، گفت: فاز اول این خط 3 سال و نیم، فاز دوم 4 ساله و فاز سوم 3 سال و نیم تعریف شده است.
   کیامرز با بیان اینکه این خط از انتهای قاسم‌آباد بولوار امیریه تا انتهای شهرک ابوذر سرویس‌دهی می‌کند، گفت: فاز اول، پرترافیک‌ترین فاز خط 3 به شمار می‌رود. در این فاز خط یک، 2 و 3 با هم ترکیب می‌شوند و مثلث قطار شهری در مرکز شهر به وجود می‌آید
   وی در خصوص خط 2 نیز گفت: به مردم دعده داده‌ایم تا پایان سال 97 کار احداث خط 2 به پایان برسد و مسافرگیری در این خط از انتهای بولوار طبرسی تا بولوار پیروزی اجرایی شود.
   نجمه کیشی
    

   کلید واژه ها: خط 3 - قطارشهری -
   تعداد بازدید: 431
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .