•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 169
   کد: 153285
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
   در راستای مقابله با بیماری سالک صورت گرفت؛

   جمع‌آوری 70 قلاده سگ ولگرد از سطح منطقه 4

   صدور اخطاریه جهت جلوگیری از عرضه و نگهداری دام در منازل یا مجاور آن ها، محصور نمودن و یا تسطیح 117 هزار مترمربع از اراضی سطح منطقه و رسیدگی به درخواست های شهروندان مبنی بر جمع آوری حیوانات مزاحم در منطقه از دیگر اقدامات در این زمینه است.
   جمع‌آوری 70 قلاده سگ ولگرد از سطح منطقه 4

   شهردار منطقه 4 مشهد از جمع‌آوری 70 قلاده سگ ولگرد طی سال 96 در راستای مقابله با بیماری سالک خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، غلامرضا غلامی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در سال 96 جهت پیشگیری از بیماری سالک، گفت: خوشبختانه با انجام فعالیت‌های گسترده در زمینه پیشگیری از ابتلا و گسترش بیماری سالک و با همت و تلاش پرسنل شهرداری این منطقه و همکاری رابطان و کارشناسان مراکز بهداشت و دستگاه های ذیربط ، خوشبختانه طی سال های اخیر این بیماری در منطقه چهار به طور کامل کنترل شده است.
   غلامی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های صورت گرفته در این زمینه خاطرنشان کرد: با توجه به وجود اراضی بایر بزرگ رها شده در قسمت‌هایی از سطح منطقه و احتمال گسترش بیماری سالک، هر ساله انجام اقدامات ویژه مقابله با این بیماری در دستور کار شهرداری منطقه چهار قرار دارد.
   وی در خصوص اقدامات انجام شده توسط شهرداری منطقه 4 مشهد جهت پیشگیری از بیماری سالک تصریح کرد: در این راستا فعالیت‌هایی همچون گندزدایی اراضی بایر با استفاده از 2.7 تن آهک و جمع‌آوری بیش از 21 هزار تن خاک و نخاله های بلاصاحب در محدوده زمین های مجاور کانون رشد سالک، نصب بنرهای اطلاع رسانی در خصوص رعایت موازین بهداشتی و راه های مقابله و پیشگیری از بیماری سالک انجام شده است.
   غلامی اضافه کرد: صدور اخطاریه جهت جلوگیری از عرضه و نگهداری دام در منازل یا مجاور آن ها، محصور نمودن و یا تسطیح 117 هزار مترمربع از اراضی سطح منطقه و رسیدگی به درخواست های شهروندان مبنی بر جمع آوری حیوانات مزاحم در منطقه از دیگر اقدامات در این زمینه است.
   شهردار منطقه 4 مشهد ادامه داد: جمع آوری 70 قلاده سگ ولگرد در سطح منطقه، نصب، تکمیل، مرمت و شست و شوی گاری ها و سطل های زباله، جلوگیری از ورود فاضلاب های خانگی به معابر از طریق صدور اخطاریه برای متخلفین، و... از دیگر این اقدامات است.
   غلامی افزود: هماهنگی و برقراری تعاملات دو سویه با مرکز بهداشت شماره 2، آموزش شهروندان، رصد مستمر کانون های رشد سالک، گند زدایی، جمع آوری خاک و نخاله و بهبود وضعیت جمع آوری زباله از برنامه های آینده این منطقه جهت ادامه طرح پیشگیری و مبارزه با بیماری سالک در سال 97 می باشد.
   وی در پایان یادآور شد: انتهای بلوار طبرسی شمالی، انتهای بلوار پنجتن، انتهای خیابان طباطبایی، شهید بابانظر 55 و 53، پنجتن 55 ، شهرک های نیکروز و نوکاریز از کانون های سالک منطقه چهار می باشند که در آن ها اقدامات پیشگیری از این بیماری به صورت ویژه انجام می شود.
    

   تعداد بازدید: 169
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .