•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 358
   کد: 153292
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
   مدیرکل امور شهرسازی شهرداری مشهد خبر داد:

   شهرداری مشهد پیشرو در صدور شناسناسه مستقل برای واحدهای ساختمانی پیش فروش

   این قانون به جهت نظم دهی و تعیین تکلیف وظایف متقابل خریداران و فروشنده نسبت به یکدیگر طراحی شده است.
   شهرداری مشهد پیشرو در صدور شناسناسه مستقل برای واحدهای ساختمانی پیش فروش

   مدیرکل امور شهرسازی شهرداری مشهد گفت: شهرداری مشهد از سال 95 برای تمامی واحدهای ساختمانی در زمان پیش فروش، شناسنامه‌ای را به صورت مستقل صادر کرده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مریم عرب احمدی در گفتگوی زنده رادیویی "شهر ما" بیان کرد: قانون پیش فروش ساختمان‌ها در راستای اجرای اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی در سال 89 در قالب 25 ماده به تصویب رسید که پس از آن در سال 92، آیین‌نامه اجرایی آن در 22 ماده به تصویب هیات وزیران رسید.
   وی ادامه داد: این قانون به جهت نظم دهی و تعیین تکلیف وظایف متقابل خریداران و فروشنده نسبت به یکدیگر طراحی شده است.
   عرب احمدی اظهار کرد: در گذشته در زمان پیش فروش و پیش خرید، دغدغه‌هایی برای طرفین وجود داشت، به طوری که در پیش خریدها جزییات اجرایی برای آن دیده نشده بود و این موضوع به صورت سایه‌ای از ابهام بوده است و در زمان تحویل، اختلافاتی برای دعاوی در دادگاه‌ها پیش می‌آمد که قانون با شفاف‌سازی این ابهامات و جزییات، جلوی این اختلافات را گرفته است.
   به گفته وی همچنین هنگامی که معامله یا پیش فروشی انجام می‌گرفت، در هیچ‌گونه مراجع رسمی به ثبت نمی‌رسید و نگرانی از باب پیش فروش‌های مجدد ملک وجود داشت چرا که باید معاملات به صورت رسمی انجام و در مکانی مناسب به ثبت رسد.
   مدیرکل امور شهرسازی شهرداری مشهد اضافه کرد: در این راستا قانون بر همین مبنا تنظیم شد و به شهرداری‌ها تکلیف شد تا در زمان صدور پروانه برای تمامی واحدهای پیش فروش ساختمانی، حتما شناسنامه‌ای به صورت مستقل صادر شود تا هریک از آن واحدها به صورت مستقل و بر اساس شناسنامه شهرداری به فروش رسد.
   عرب احمدی ابراز کرد: ما در واقع از سال 95 به عنوان یکی از شهرداری‌های پیشرو، این کار را آغاز کردیم و مالکان ما در زمان گرفتن پروانه به ما اعلام می‌کنند که چه اقدامی می‌خواهند انجام دهند و پس از آن شهرداری به لحاظ فنی این اطلاعات را در اختیار خریدار قرار و خریدار مابقی امور معامله خود را در دفاتر رسمی انجام می‌دهد.
   زهرا غلامی

   تعداد بازدید: 358
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   1 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .