•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 218
   کد: 153332
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
   شهردار منطقه 3 مشهد خبر داد:

   بهره‌برداری از بوستان آسمان شهرک مهرگان همزمان با عید فطر/ استفاده از پوشش گیاهی مقاوم به جای چمن

   با توجه به به اتمام عملیات عمرانی و احداث مستحدثات مورد نیاز، کار برای اقدامات حوزه ی فضای سبز از اوایل اردیبهشت 97 آغاز شده است که هم اکنون مراحل آن در حال اجراست و پیش‌بینی می‌شود همزمان با عید سعید فطر کار تحویل موقت آن به سرانجام برسد.
   بهره‌برداری از بوستان آسمان شهرک مهرگان همزمان با عید فطر/ استفاده از پوشش گیاهی مقاوم به جای چمن

   شهردار منطقه 3 مشهد با اعلام بهره‌برداری از بوستان آسمان شهرک مهرگان همزمان با عید فطر گفت: این نخستین بوستان در شهر است که با هدف صرفه جویی در مصرف آب در آن هیچ گونه چمنی به کار گرفته نشده است و از گیاهان مقاوم و پوششی برای پوشاندن سطح آن استفاده شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مجتبی زمانیان وحیدی با تاکید بر نواقص فراوان در شهرک مهرگان گفت: متاسفانه نبود زیرساخت های فنی مناسب در حوزه شهری یکی از ملموس ترین مسائلی است که علاوه بر به زحمت انداختن تیم اجرایی شهرداری، شهروندان را نیز با نارضایتی‌های گسترده روبرو ساخته است.
   وی افزود: در این رابطه و در طی قریب به 5 سالی که از تحویل فاز یک شهرک مهرگان می‌گذرد بخش زیادی از این گونه نیازها مرتفع شده است و هم اکنون با اتمام احداث بوستان آسمان واقع در خیابان امام رضا(ع) 11 و همچنین مصلای مهرگان بخش دیگری از این نیازها پاسخگویی می شود.
   شهردار منطقه 3 مشهد در ادامه با اذعان به اینکه روند توسعه شهری در ناحیه 4 نیازمند صبر و شکیبایی شهروندان است و قطعا زمان‌بر خواهد بود، گفت: در اکثر درخواست‌های شهروندان مطالبی مطرح می‌شود مانند آسفالت یا فضای سبز و ... که باید این نکته را مدنظر داشت که پیش از هر اقدامی در این زمینه ها باید زیرسازی مطلوب انجام پذیرد که این مساله زمان خدمات‌رسانی را افزایش خواهد داد.
   زمانیان با اشاره به درخواست شهروندان برای احداث بوستان در این محدوده اعلام کرد: خوشبختانه و پس از یک پروسه زمان بر برای تملک زمینی مناسب در خیابان آسمان کار عملیات اجرایی بوستان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان آغاز شد و اردیبهشت ماه سال جاری عملیات عمرانی آن پایان یافت.
   وی مساحت این بوستان را بیش از 9500 متربع عنوان کرد و گفت: با توجه به به اتمام عملیات عمرانی و احداث مستحدثات مورد نیاز، کار برای اقدامات حوزه ی فضای سبز از اوایل اردیبهشت 97 آغاز شده است که هم اکنون مراحل آن در حال اجراست و پیش‌بینی می‌شود همزمان با عید سعید فطر کار تحویل موقت آن به سرانجام برسد.
   شهردار منطقه 3 مشهد نوع پوشش گیاهی این بوستان را منحصر به فرد دانست و گفت: این نخستین بوستان در شهر است که با هدف صرفه جویی در مصرف آب در آن هیچگونه چمنی به کار گرفته نشده است و تنها گیاهان خزنده و مقاومی مانند پیچ امین‌الدوله که می‌تواند تا ۸ متر رشد کند، در آن کاشت شده است که این مهم در کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی در مصرف آب بسیار موثر است.
   زمانیان همچنین با اعلام اینکه در این بوستان مخزن 330 مترمکعبی آب نیز با اعتبار200 میلیون تومان تعبیه شده است تا از این راه مدیریت دقیق تری برای آبیاری بوستان و آیلندهای میانی بلوار مهرگان وجود داشته باشد ابراز امیدواری کرد تا بزودی کار درختکاری آیلند میانی بولوار شهید اسدالله زاده به عنوان معبر ورودی شهرک مهرگان نیز پایان یابد.
   وی درباره سایر پروژه‌های اجرایی در ناحیه 4 نیز گفت: علاوه بر لکه‌گیری های مرسوم، هم اکنون عملیات آسفالت معابر اصلی این محدوده و معابر فرعی که دارای زیرساخت مناسب بوده است نیز هم اکنون در برخی معابر اولویت دار ناحیه در حال انجام است و امید داریم تا از این دریچه رضایت حداکثری شهروندان در این زمینه به دست آید.
   شهردار منطقه 3 مشهد در پایان بار دیگر بر همراهی شهروندان در به ثمر رسیدن پروژه‌های شهری تاکید کرد و گفت: یکی از موثرترین اقدامات شهروندان در همراهی و همکاری با خادمان خود در شهرداری است و یکی از بهترین نوع این همکاری ها صبر و شکیبایی برای ارائه خدمات مطلوب در اینده نزدیک است.
    

   تعداد بازدید: 218
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .