•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 270
   کد: 153934
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۰۶

   گسترده شدن چتر جامعه ایمن بر سر مشهدالرضا(ع) امیر عزیزی

   طی هفته گذشته نیز نمایندگان سازمان بهداشت جهانی دیداری با شهردار مشهد مقدس داشتند و طی این دیدار اجرای پروژه جامعه ایمن در مناطق 5، 6، 9 و 12 استارت زده شد.
   گسترده شدن چتر جامعه ایمن بر سر مشهدالرضا(ع) امیر عزیزی

   جامعه ایمن جامعه‌ای‌ است مبتنی بر پیشگیری از حوادث که متکی به مشارکت مردم و دخالت مسئولین محلی و همکاری‌های بین بخشی است. دراین مدل، اهداف و شاخص‌هایی منظور شده که با رسیدن به آن‌ها جامعه مورد نظر ایجاد می‌شود و میتوان به شبکه جهانی جامعه ایمن پیوست.
   هدف از ایجاد چنین جامعه‌ای به حداقل یا حتی به صفر رساندن سوانح، حوادث و آسیب‌ها است. از این رو اولین اقدام با ارزش برای ایجاد یک جامعه ایمن برقراری ارتباط زمینه ای در جامعه و چگونگی میزان مداخلات، سازمان‌ها و ارگان‌های دیگر است. آغاز اجرای ایمنی در جوامع با به کاربردن روش‌های تعلیم و تربیت و تغییرات محیطی است که این مهم با اجرای قانون همراه است.
   به منظور تحقق این اهداف در مشهد مقدس، مناطق یک، ثامن 3، 4، 10 و 11 به پروژه جامعه ایمن پیوسته و این مهم هم اکنون در این مناطق به مرحله اجرا در آمده است و موضوع مدیریت واحد شهری در حوزه ایمنی و بحران در آن‌ها دنبال و پیگیری می‌شود.
   طی هفته گذشته نیز نمایندگان سازمان بهداشت جهانی دیداری با شهردار مشهد مقدس داشتند و طی این دیدار اجرای پروژه جامعه ایمن در مناطق 5، 6، 9 و 12 استارت زده شد.
   از سوی دیگر، به غیر از مباحث مرتبط با زلزله و سیل، بر اساس چشم انداز جامعه ایمن تلاش می‌شود مسائلی چون آتش سوزی‌ها، خودکشی، حوادث شهری، تصادفات و غیره با استفاده از یک الگوی جهانی در شهرها به صفر برسد. گرچه تحقق این موضوع ممکن است زمانبر باشد. اما هدف آن است که به مدیریت واحد شهری در این بخش دست یابیم.
   برای تحقق چنین مسئله‌ای، رویکرد فرهنگی و آموزشی دارای اهمیت و اولویت است. یعنی اگر قرار است در مدارس پروژه‌ای اجرا ‌شود، ضرورت دارد پیوست ایمنی حتما در آن لحاظ شود. اگر قرار است پلی ساخته شود، ساختمانی بنا شود، مسیری احداث شود، ایمنی آن باید مدنظر قرار گیرد. همچنین برای جامعه معلولان، کودکان و بانوان که جامعه هدف سازمان بهداشت جهانی است، برنامه ریزی‌های خاصی صورت گرفته است. در عین حال رویکرد دیگر سازمان بهداشت جهانی بر آن است که اگر مدیری پروژه‌ای قرار است پروژه‌ای را اجرا کند با عینک ایمنی این پروژه را محقق کند.
   * سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد

   کلید واژه ها: جامعه ایمن - شهرداری مشهد -
   تعداد بازدید: 270
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   1 2
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .