•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 159
   کد: 154353
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
   هشدار معاون دادستان به دستگاه‌ها و مراکز درمانی در خصوص دفن بهداشتی زباله‌های پزشکی:

   15 تیرماه؛ آخرین مهلت برای بی‌خطرسازی زباله‌های پزشکی/ یک سال حبس در انتظار خاطیان

   طبق ماده 668 قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که باعث تهدید بهداشت عمومی و محیط زیست شود، مجازات تا یک سال حبس در نظر گرفته شده است لذا آخرین مهلت برای اجرای قانون 15تیرماه در نظر گرفته شده و اگر تبعیت نکنند با برخورد جدی دادستانی تحت عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی و مجازات حبس تا یک سال روبرو خواهند شد.
   15 تیرماه؛ آخرین مهلت برای بی‌خطرسازی زباله‌های پزشکی/ یک سال حبس در انتظار خاطیان

   معاون دادستان مشهد در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم گفت: به دستگاه‌هایی که طبق قانون در دفع و عادی‌سازی زباله‌های پزشکی وظیفه نظارتی دارند و همچنین مراکز درمانی هشدار می‌دهیم که تا 15 تیر ماه مهلت دارند به وظایف قانونی خود در زمینه دفع بهداشتی زباله‌های پزشکی اقدام کنند در غیر این صورت در هر سمت و جایگاهی که باشند، تحت عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت و مجازات خواهند شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، قاضی محمد بخشی محبی با بیان اینکه زباله‌های پزشکی برای سلامت افراد می‌تواند خطرناک باشد، اظهار کرد: طبق قانون نظارت بر عادی‌سازی و دفع زباله‌های ویژه به عهده سازمان حفاظت از محیط زیست استان است که در این زمینه با مدیرکل این سازمان دیدار و گفت و گو داشتیم و تذکرات لازم را دادیم.
   وی افزود: همچنین در آخرین جلسه کارگروه تخصصی سلامت و بهداشت غذایی، به دستگاه‌های ذیربط و مراکز درمانی مهلت‌های 24 ساعته، 48ساعته و 72 ساعته به همراه تذکرات جدی داده شد و به دانشگاه علوم پزشکی نیز اعلام کردیم نمی‌خواهیم در مرحله اول با بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و پزشکان که برای دفع بهداشتی زباله‌های پزشکی و بیمارستانی خودشان اقدام نمی‌کنند، برخورد قضایی داشته باشیم لذا بهتر است ظرف مهلت تعیین شده از قانون تبعیت کنند.
   بخشی محبی اضافه کرد: طبق ماده 668 قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که باعث تهدید بهداشت عمومی و محیط زیست شود، مجازات تا یک سال حبس در نظر گرفته شده است لذا آخرین مهلت برای اجرای قانون 15تیرماه در نظر گرفته شده و اگر تبعیت نکنند با برخورد جدی دادستانی تحت عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی و مجازات حبس تا یک سال روبرو خواهند شد.
   معاون دادستان مشهد گفت: توقع داریم تمامی دستگاه‌ها که در این زمینه وظایف قانونی دارند در اجرا و تبعیت از قانون پیشگام شوند در غیر این صورت افرادی که تخلف کنند در هر سمتی که باشند با آنها برخورد خواهد شد و علاوه بر اینکه به مردم معرفی می‌شوند، تحت پیگرد قانونی نیز قرار خواهند گرفت.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 159
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .