•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 320
   کد: 154416
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۴
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبر داد:

   راه‌اندازی دستگاه‌های شارژ خودکار کارت شهروندی ویژه ایستگاه‌های اتوبوس

   برای نصب دستگاه‌های شارژ کارت شهروندی در مرحله اول50 ایستگاه اتوبوس در سطح شهر مشهد با ویژگی پرتردد بودن مسافر و برخورداری از تابلوی راهنمای الکترونیکی انتخاب شد که نصب این تجهیزات در این ایستگاه‌ها وارد مرحله اجرایی شده است.
   راه‌اندازی دستگاه‌های شارژ خودکار کارت شهروندی ویژه ایستگاه‌های اتوبوس

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: به منظور افزایش راه‌های شارژ کارت‌های شهروندی (من کارت) و تسهیل دسترسی شهروندان به نقاط شارژ، دستگاه‌های شارژ خودکار در ایستگاه‌های اتوبوس سطح شهر مشهد نصب و راه‌اندازی می‌شوند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد جواد رجاییان بیان کرد: با توجه به صدور انبوه کارت بلیت الکترونیک شهری برای شهروندان مشهدی و استفاده روزانه این کارت‌ها در سیستم حمل و نقل درون شهری، محدودیت نقاط شارژ کارت شهروندی ( من کارت ) یکی از مهم‌ترین مسائل پیش روی سیستم بود که در نهایت مقرر شد نسبت به افزایش نقاط شارژ در ایستگاه‌های اتوبوس سطح شهر با هدف افزایش رضایت شهروندان، مسافران و زائران و همچنین توسعه شبکه فروش شارژ کارت شهروندی اقدام ویژه‌ای صورت گیرد
   وی افزود: در این راستا با برگزاری جلسات تخصصی، پیگیری‌ها و انجام هماهنگی‌های مکرر با بخش‌های مختلف مدیریتی شهرداری مشهد ابتدا نصب این تجهیزات در ایستگاه‎های خط یک و دو قطارشهری مشهد انجام شد، به نحوی که در برخی ایستگاه‌های پر تردد از حیث مسافر، حتی به چهار عدد دستگاه نصب هم رسیده است. مجموع دستگاه‌های نصب شده در کل ایستگاه‌های قطارشهری هم اکنون 71 دستگاه می‌باشد.
   رجاییان در ادامه به نصب دستگاه‌های شارژ خودکار کارت شهروندی در ایستگاه‌های اتوبوس درون شهری نیز اشاره کرد و گفت: برای نصب دستگاه‌های شارژ کارت شهروندی در مرحله اول50 ایستگاه اتوبوس در سطح شهر مشهد با ویژگی پرتردد بودن مسافر و برخورداری از تابلوی راهنمای الکترونیکی انتخاب شد که نصب این تجهیزات در این ایستگاه‌ها وارد مرحله اجرایی شده است.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد همچنین بیان کرد: شهروندان و مسافران مشهدی می‌توانند با مراجعه به دستگاه‌های شارژ خودکار، بدون نیاز به مراجعه به باجه‌های فروش و بدون نیاز به همراه داشتن پول نقد و تنها با استفاده از کارت بانکی خود، کارت شهروندی (من کارت خود را شارژ کنند.
   وی همچنین اظهار داشت: یکی از مزیت‌های دستگاه شارژ خودکار کارت شهروندی ارائه خدمات ۲۴ ساعته به همشهریان مشهدی است که در هر ساعت از شبانه‌روز و حتی ایام تعطیل می‌توانند کارت شهروندی خود را بدون نیاز به همراه داشتن پول نقد شارژ کنند، همچنین در کنار این دستگاه‌ها تابلوی راهنمای مراحل شارژ کارت نیز نصب شده است.
   رجاییان تصریح کرد: در حال حاضر عملیات نصب 50 دستگاه شارژ خودکار کارت‌های شهروندی در ایستگاه‌های اتوبوس درون شهری آغاز شده چرا که بخش قابل توجهی از تراکنش‌های شارژ کارت بلیت الکترونیک روی این دستگاه‌ها صورت می‌گیرد.
    

   تعداد بازدید: 320
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .