•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 187
   کد: 154571
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
   معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس در آیین رونمایی از سند همکاری پیام رسان گپ و شهرداری مشهد خبر داد:

   برنامه‌ریزی برای افزایش سهم 19 درصدی مترو و اتوبوسرانی از حمل و نقل عمومی مشهد به 55 درصد

   کمکی که سیستم نرم‌افزاری به ما می‌کند این است که با هوشمندسازی آن، حداکثر استفاده مردم را از حمل و نقل عمومی و کاهش استفاده از خودروهای شخصی را بدنبال خواهد داشت و لذا کاهش ترافیک را شاهد خواهیم بود.
   برنامه‌ریزی برای افزایش سهم 19 درصدی مترو و اتوبوسرانی از حمل و نقل عمومی مشهد به 55 درصد

   معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس گفت: بر اساس مطالعات حمل و نقلی، برنامه ریزی کرده‌ایم تا سهم 2 و 17 درصدی مترو و اتوبوسرانی در حمل و نقل عمومی مشهد را به 10 و 45 درصد برسانیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، وحید برکچی در آیین رونمایی از سند همکاری پیام رسان گپ و شهرداری مشهد که در راستای خدمات شهر هوشمند بر بستر گپ صورت گرفت، اذعان داشت: بسیاری از اقداماتی که در حوزه برنامه‌ریزی در بستر پیام رسان‌ها انجام می‌شود مرتبط با حوزه حمل و نقل بوده و منافع آن برای ما و همه مردم خواهد بود که از آن جمله می‌توان به پرداخت هوشمند کرایه مترو اشاره کرد.
   وی افزود: روزانه 6 میلیون نفر سفر در شهر مشهد داریم که حدود 40 درصد آن توسط حمل و نقل عمومی انجام می‌شود اما بر اساس مطالعات حمل و نقلی انجام شده، باید این سهم به 75 درصد برسد.
   برکچی اذعان داشت: انچه که هم اکنون در حمل و نقل عمومی در حال بهره‌برداری توسط مردم است نشان دهنده سهم 2 درصدی مترو، 17 درصدی اتوبوسرانی و 21 درصد تاکسیرانی است که با توجه به مطالعات حمل و نقل در نظر داریم سهم اتوبوسرانی را به 45 درصد و قطار شهری را به 10 درصد برسانیم.
   وی با اشاره به اینکه در حال حاضر از برنامه خود در حوزه حمل و نقل عمومی بسیار عقب هستیم، تاکید کرد: کمکی که سیستم نرم‌افزاری به ما می‌کند این است که با هوشمندسازی آن، حداکثر استفاده مردم را از حمل و نقل عمومی و کاهش استفاده از خودروهای شخصی را بدنبال خواهد داشت و لذا کاهش ترافیک را شاهد خواهیم بود.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 187
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .