•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 157
   کد: 154654
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد:

   موفقیت فرهنگسرای مهربانو در جلب اعتماد مخاطبان نشان از درست بودن راه است

   اگر به مخاطب توهین شود، وی را بیشتر در همان گناهی که از آن نهی می‌شود، غوطه‌ور می‌کنیم و این گناه کسی است که ادعای کار فرهنگی دارد.
   موفقیت فرهنگسرای مهربانو در جلب اعتماد مخاطبان نشان از درست بودن راه است

   معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: موفقیت فرهنگسرای مهربانو در جلب اعتماد مخاطبان نشان از درست بودن شیوه انجام کار در جلب مخاطب است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، هادی بختیاری در نشست هم‌اندیشی با مدیران و مسوولان تشکل‌های ستاد مردمی عفاف و حجاب که در سالن قدیم شورای شهر برگزار شد، اظهار کرد: اینکه غرفه‌ای ایجاد شود و عفاف و حجاب نام نهاده شود، شاید چندان مثمرثمر نباشد. در عوض می‌توان فرهنگسرایی با عنوان مهربانو شکل داد که گزارش‌های حاصله، نشان از افزایش مخاطبان آن و اقبال عمومی دارد.
   وی با اشاره به اینکه می‌توان فرهنگسرایی با نام حجاب راه‌اندازی کرد و به ارائه گزارش‌هایی به مدیران بسنده کرد، گفت: اما از سوی دیگر نیز می‌توان فرهنگسرای مهربانو را شکل داد و در آن به گسترش تبادلات مفهومی با مخاطبان کمک کرد.
   معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با تاکید بر اینکه در این رویکرد مشارکت، اعتماد و همراهی مخاطب دارای اهمیت است، گفت: معتقدم همه فرهنگسراهای شهر می‌توانند عنوانی از فرهنگسرای عفاف و حجاب را داشته باشند. اما به نظر می‌رسد اگر در فرهنگسراهای موجود به مخاطب عزت نفس داده شود و حس امنیت در آنان تقویت شود، این امر مثمر ثمرتر خواهد بود.
   بختیاری با اشاره به اینکه صرف وجود نام و شکل خاصی از فعالیت‌ها نمی‌تواند چندان موثر باشد، خاطرنشان کرد: ممکن است عزت نفس به فردی بدهید و او با حجاب باشد اما ممکن است با اقداماتی در یک دوره، عزت نفس او را را بکشید.
   وی تاکید کرد: اگر به مخاطب توهین شود، وی را بیشتر در همان گناهی که از آن نهی می‌شود، غوطه‌ور می‌کنیم و این گناه کسی است که ادعای کار فرهنگی دارد.
   معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با تشبیه کار فرهنگی به کاری که از جنس عشق مادرانه است، گفت: شیوه کار این نیست که بودجه خاصی به فرهنگسراها اختصاص یابد بلکه براساس فعالیت‌ها بودجه اختصاص می‌یابد. هر کار خوبی که در فرآیند کار عرضه شود، طالب بودجه خواهد بود.
   بختیاری با اشاره به اینکه در پیمایش‌های صورت گرفته 2 قطبی‌های جدی در جامعه در خصوص حجاب شکل گرفته و وفاق در این زمینه وجود ندارد، گفت: ظرایفی را باید دعوت‌کنندگان به حجاب و عفاف رعایت کنند که اولین آن توجه به فهم مخاطب است.
   وی با اشاره به الزاماتی که برای تبادل معنا با افراد باید درنظر گرفته شود، تصریح کرد: در صورتی که شرایط تبادل معنا مهیا نباشد، افراد درک و فهمی از مطالب نخواهند داشت.
   معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: ضرورت دارد ادبیات و کلامی که استفاده می‌کنیم، در حالات مختلف و در مواجه با افراد، متفاوت باشد.
   بختیاری با تاکید بر اینکه باید در فعالیت‌های فرهنگی تنها به قالب توجه نشود، توضیح داد: اعتقادم بر این است که باید تبادل معنا صورت گیرد و زمینه و ارتباط و تعامل برقرار شود تا در جریان این مهم به فهم مشترک از موضوعی برسیم.
   وی افزود: در نتیجه توافقی بر رفتار و کنش صورت می‌گیرد. در این چنین فعالیت فرهنگی اهمیت دارد کار مطابق با وضع ذهنی طرف مقابل صورت گیرد.
   معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه نمی‌توان الگوی ثابتی را در این حوزه در شهر مشهد ارائه داد، اظهار کرد: نمی‌توان از همه خواست از یک شیوه تبعیت کنند. چرا که تنوع مخاطبان سبب می‌شود به سلایق آنها نیز توجه صورت گیرد. همانطور که یک پزشک نمی‌تواند یک نسخه را برای همه بیماران خود بپیچد.
   بختیاری با اشاره به اینکه باید به نقطه‌ای برسیم که با هر فردی با هر بضاعت فکری و درک و فهمی وارد تعامل شده و به نتیجه برسیم، خاطرنشان کرد: در عین حال از کار بیهوده باید پرهیز کرد و قطعا آن کار موردمان حمایت قرار نخواهد گرفت.
   وی ادامه داد: گاه آن کار بیهوده عارضه‌های بدتری دارد و باید به آن دقت بیشتری شود.
   معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با بیان اینکه در موضوع تبلیغ نیازمند رویدادهای فرهنگی هستیم که با مخاطب ارتباط گیرد و مشارکت وی را به دنبال داشته باشد، گفت: باید این مشارکت منجر به تفکر شود و انتزاع در مفهوم و تغییر رفتار را به دنبال داشته باشد.
   نجمه کیشی

   تعداد بازدید: 157
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .