•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 189
   کد: 154729
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد مقدس:

   برگ درختان با مه‌پاشی از زرد شدن در اثر گرما محافظت می‌شوند

   با توجه به این که هوای شهر مشهد گرم و خشک است درختان دچار تنش حرارتی می‌شوند و برای اینکه درخت خود را با این شرایط منطبق کند تعدادی از برگ‌های مسن درخت زرد شده و حالت خزان می‌گیرند.
   برگ درختان با مه‌پاشی از زرد شدن در اثر گرما محافظت می‌شوند

   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: برگ درختان فضاهای سبز با مه‌پاشی از زرد شدن بر اثر گرما محافظت می‌شوند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، خلیل‌الله کاظمی در این خصوص افزود: باتوجه به گرمای شدید هوا طی چند روز گذشته تمهیداتی برای جلوگیری از خشک شدن فضاهای سبز به ویژه زرد شدن زود هنگام درختان در نظر گرفته شده است.
   وی اضافه کرد: با توجه به این که هوای شهر مشهد گرم و خشک است درختان دچار تنش حرارتی می‌شوند و برای اینکه درخت خود را با این شرایط منطبق کند تعدادی از برگ‌های مسن درخت زرد شده و حالت خزان می‌گیرند.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: برای جلوگیری از تشدید این حالت و حفظ سبزی تاج درخت از دستگاه مه‌پاش استفاده شده و هر شب بیش از 6000 هزار درخت مه‌پاشی می‌شوند.
   کاظمی به آبیاری فضاهای سبز در شب اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه آبیاری فضاهای سبز در طول روز و در گرمای فصل تابستان علاوه بر تبخیر آب به گیاهان نیز آسیب می‌رساند، طبق دستورالعملی آبیاری فضاهای سبز در طول روز ممنوع و از ساعت 18 تا 7-8 روز بعد انجام می‌شود، مگر مکان‌هایی که به دلیل قصور پیمانکار و تشخیص ناظر نیاز به آبیاری داشته باشد.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 189
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .