•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 190
   کد: 154734
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
   رییس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد خبر داد:

   پیش‌بینی کاهش 30 درصدی استفاده از آب در فضای سبز شهری

   امیدوار هستیم ظرف 2 ماه آینده از نگاه زیست محیطی و نگاه مدیریت شهری به جمع‌بندی خوبی در زمینه مدیریت پایدار فضای سبز با مشارکت دانشگاه مشهد، مرکز تحقیقات، کارشناسان شهرداری و سمن‌ها دست یابیم.
   پیش‌بینی کاهش 30 درصدی استفاده از آب در فضای سبز شهری

   رییس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد در حاشیه بازدید از پارک خطی بدون چمن «امیرآباد» گفت: در راستای دستورالعمل ابلاغی هیات وزیران، مدیریت شهری مشهد برنامه‌های مختلفی را در جهت تحقق کاهش 30 درصدی استفاده از آب در فضای سبز شهری پیش‌بینی کرده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی شهرداری مشهد، محمد حاجیان شهری در حاشیه بازدید از پارک خطی «امیرآباد» اظهار کرد: پیرو مباحثی که در حوزه مدیریت پایدار منابع آبی فضای سبز شهر مشهد در کارگروه‌های کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورا مطرح است، بازدید از نخستین پارک خطی بدون چمن مشهد امروز در برنامه قرار گرفت.
   وی با بیان اینکه در طراحی جدید فضاهای سبز شهری اعم از پارک‌ها و آیلندها و ... نگاه ویژه‌ای نسبت به کاهش سطح چمن و افزایش استفاده از گونه‌های کم‌آب طلب حاکم شده است، افزود: در این پارک خطی 1.2 هکتاری عمدتا گونه‌های درختی و درختچه‌ای که نیاز کمتری به آب دارند، مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
   حاجیان شهری با اشاره به دستورالعمل ابلاغی از سوی هیات وزیران مبنی بر کاهش 30 درصدی استفاده از آب در فضای سبز، گفت: احداث این پارک در همین راستا انجام شده و امیدواریم ادامه‌دار باشد؛ مدیریت شهری مشهد برنامه‌های مختلفی را در جهت تحقق این کاهش 30 درصدی پیش‌بینی کرده است.
   وی افزود: همچنین در کمیسیون خدمات شهری شورا دو کارگروه ویژه برای معرفی گونه‌های کم‌آب‌طلب و کاهش مصرف آب در فضای سبز شهری شکل گرفته که خوشبختانه اقدامات خوبی در حال انجام است.
   رییس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم ظرف 2 ماه آینده از نگاه زیست محیطی و نگاه مدیریت شهری به جمع‌بندی خوبی در زمینه مدیریت پایدار فضای سبز با مشارکت دانشگاه مشهد، مرکز تحقیقات، کارشناسان شهرداری و سمن‌ها دست یابیم.
    

   تعداد بازدید: 190
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .