•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 184
   کد: 155789
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد خبر داد:

   حذف 330 واحد مشاغل مزاحم در محدوده شهری با بهره‌برداری از مجتمع ساماندهی بولوار بهمن

   پس از تکمیل پروژه و تعیین قیمت کارشناسی 40 درصد مبلغ هبه شهرداری و 60 درصد مبلغ برای مالکان این صنوف تقسیط و هزینه پروانه ساخت نیز پس از دو سال تنفس و طی اقساط 36 ماهه دریافت خواهد شد.
   حذف 330 واحد مشاغل مزاحم در محدوده شهری با بهره‌برداری از مجتمع ساماندهی بولوار بهمن

   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: با بهره‌برداری از مجتمع ساماندهی واقع در بولوار بهمن، 330 واحد صنفی در اختیار مشاغل آلاینده از محدوده شهری حذف و در این مجتمع ساماندهی خواهند شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، خلیل‌الله کاظمی در بازدید از مجتمع ساماندهی به همراه اعضای شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بیان کرد: اصناف و مشاغل شهر هر یک حلقه‌های زنجیره تامین نیازهای شهر و شهروندان و پیامد طبیعی عرضه و تقاضا هستند و شیوه استقرار نامطلوب در سطح شهر و مزاحمت‌ها و آلایندگی هایی که ایجاد می کنند نشان دهنده فقدان آگاهی‌های زیست محیطی و ضعف ساز و کارهای قانونی می‌باشد.
   وی افزود: از آنجایی که حفاظت از محیط زیست وظیفه عمومی بوده و هرگونه تخریب آن در فعالیت‌های اقتصادی ممنوع اعلام شده است در همین راستا شهرداری با توجه به وظایف ذاتی و عمومی خود و با استفاده از قوانین به ویژه بند 20 ماده 55 قانون شهردار‌ها با متخلفان برخورد و موارد مذکور را از سطح شهر حذف و از ایجاد مزاحمت و آلایندگی برای شهر و شهروندان جلوگیری می‌کند.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در ادامه افزود: به منظور بهینه کردن وضعیت مشاغل آلاینده، کاهش تدریجی و حذف مزاحمت‌ها و آلودگی‌ها و سایر معضلات این مشاغل در محدوده شهری، اقدام به ایجاد مجتمع‌های ساماندهی مشاغل شهری کرده‌ایم که مجتمع ساماندهی واقع در بولوار بهمن با ظرفیت 330 واحد در حال احداث است.
   کاظمی عنوان کرد: پس از بهره‌برداری از این مجتمع باید 330 واحد صنفی آلاینده از سطح شهر حذف و به این مکان انتقال داده شوند و امکان ایجاد شغل جدید در این مجتمع وجود نداشته و ممنوع است.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد ادامه داد: در صورتی که مالک واحد تجاری خود را به شغل آلاینده و مزاحم اجاره دهد مشمول 10 درصد افزایش پرداخت عوارض خواهد شد.
   وی در پایان با اشاره به اینکه این مجتمع حداکثر طی 2 سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، خاطرنشان کرد: پس از تکمیل پروژه و تعیین قیمت کارشناسی 40 درصد مبلغ هبه شهرداری و 60 درصد مبلغ برای مالکان این صنوف تقسیط و هزینه پروانه ساخت نیز پس از دو سال تنفس و طی اقساط 36 ماهه دریافت خواهد شد.
    

   تعداد بازدید: 184
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .