•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 199
   کد: 156004
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
   به منظور فراهم کردن شرایط سفرهای درون شهری صورت می‌گیرد؛

   اجرای طرح آخر هفته‌های زیارتی و گردشگری در مشهد

   در گذشته مردم اطراف مشهد خود را در آخر هفته به مشهد رسانده و برای زیارت به حرم رضوی می‌رفتند، این سنت به مرور کمتر شده و از همین رو باعث کمرنگ شدن معنویت هم شده است.
   اجرای طرح آخر هفته‌های زیارتی و گردشگری در مشهد

   آخر هفته‌های زیارتی و گردشگری به منظور فراهم کردن شرایط سفرهای درون شهری برای مسافران و مردم مشهد اجرایی می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد با اشاره به اجرای طرح بسته‌های برنامه سفر در سطح شهر مشهد عنوان کرد: طی طرحی قرار است بسته‌های برنامه سفر سه و چهار روزه را در مبادی ورودی مشهد و مراکز اطلاع‌رسانی سطح شهر ارائه کنیم و به زائران و گردشگران پیشنهاد دهیم در روزهایی که در مشهد هستند به چه مکان‌هایی بروند.
   نرگس شالچیان با اشاره به اینکه این برنامه برای زائران، گردشگران و مجاوران شهر مقدس مشهد در نظرگرفته شده است، ادامه داد: در بسته‌های برنامه سفر، چند برنامه به مخاطبان ارائه می‌شود چیزی که تاکنون مغفول مانده است؛ همچنین به دنبال آن هستیم تا تلفن ملی راهنمای زائر حتی برای مجاوران ما نیز پیشنهاد آخر هفته داشته باشد، آخر هفته‌های زیارتی و گردشگری.
   وی با اشاره به فراموشی سنت‌های نیک گذشته اظهار کرد: در گذشته مردم اطراف مشهد خود را در آخر هفته به مشهد رسانده و برای زیارت به حرم رضوی می‌رفتند، این سنت به مرور کمتر شده و از همین رو باعث کمرنگ شدن معنویت هم شده است.
   معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در ادامه در خصوص برنامه زیارتی این طرح، بیان کرد: می‌خواهیم با کمک مراکز زیارتی و اقامتی ودرنظرگرفتن برنامه‌هایی از جمله شرکت در دعای کمیل و ندبه، صرف صبحانه حضرت و برنامه‌های تفریحی، فرصتی را برای زیارت‌های بیادماندنی آخر هفته فراهم کنیم.
   شالچیان ابراز کرد: در آخر هفته‌های زیارتی، امکان اسکان شبانه نیز برای مجاوران در مراکزی مثل هتل آپارتمان‌ها، مهمانسراها و ... فراهم می‌شود. 

   تعداد بازدید: 199
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .