•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 387
   کد: 156100
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد:

   باید بحث بلند مرتبه‌سازی در طرح‌های تفصیلی تعیین تکلیف شود

   آن چیز که در حال حاضر به دو مشاور طرح تفضیلی بر می‌گردد بحث بلندمرتبه‌سازی در پهنه، کانون و محورها است که در پروژه‌های" تی او دی " نیز همین گونه است وباید در قالب بحث‌های بلند مرتبه‌سازی حل و فصل شود.
   باید بحث بلند مرتبه‌سازی در طرح‌های تفصیلی تعیین تکلیف شود

   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مشخص نشدن ضوابط بلند مرتبه‌سازی در طرح جامع مشهد آن را ناقص کرده لذا برای رفع این نقص، بحث بلند مرتبه‌سازی در طرح‌های تفصیلی باید تعیین تکلیف شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمد هادی مهدی‌نیا ظهر امروز در جلسه بررسی طرح‌های تفصیلی شمال غرب وجنوب غرب مشهد که با حضور شهردار مشهد مقدس، تعدادی از اعضای شورای شهر، معاون شهردار و شهرداران مناطق برگزار شد، افزود: خروجی طرح تفصیلی اسناد متفاوتی دارد اما آن چیز که به درد مدیریت شهری با توجه به وضع موجود می‌خورد چهار سند بیشتر نیست.
   وی اضافه کرد: از این میان آن چیز که اکنون به صورت ویژه بررسی می شود ضوابط بلندمرتبه‌سازی در شهر مشهد است که در حال حاضر نقیصه طرح جامع مشهد است؛ لذا تا کانون و محورهای بلند مرتبه‌سازی را در طرح‌های تفصیلی تعیین تکلیف نکنید، نقیصه طرح جامع نیز حل و فصل نمی‌شود.
   وی با بیان اینکه 7 ماه قبل با حضور شهردار، رییس شورای اسلامی شهر، مدیرکل راه و شهرسازی صورت جلسه‌ای را امضا کردیم، اظهار کرد: در آن صورت جلسه تاکید شد که هر نقیصه‌ای که در طرح جامع وجود دارد باید ابتدا در قالب طرح‌های تفصیلی بیاید و سپس برای تایید به کمیسیون ماده پنج ارسال شود و هر جا نیز که مغایرت اساسی وجود دارد برای بررسی و تایید به شورای عالی معماری و شهرسازی کشور فرستاده شود.
   مهدی‌نیا تصریح کرد: آن چیز که در حال حاضر به دو مشاور طرح تفضیلی بر می‌گردد بحث بلندمرتبه‌سازی در پهنه، کانون و محورها است که در پروژه‌های" تی او دی " نیز همین گونه است وباید در قالب بحث‌های بلند مرتبه‌سازی حل و فصل شود.
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: دفترچه‌های درآمدی که اکنون تکه و پاره و مستند به 7 یا 8 دفترچه براساس مصوبه سال 94 و 95 شهرداری مشهد شده است؛ مشکلاتش باید از طریق لینک به تراز مالی فیزیکی طرح‌های تفضیلی جدید برطرف شود.
   وی گفت: طرح‌های کنونی نقیصه دارد اما باید با مشارکت معاونت برنامه‌ریزی و معاونت مالی اداری این نقیصه‌ها برطرف و به یک زبان مشترک برای تراز مالی فیزیکی برسد تا به این طریق گره‌ای از کار مدیریت شهری در موقعیت کنونی باز کند.
   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 387
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .