•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 432
   کد: 156101
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
   شهردار مشهد مقدس در جلسه بررسی طرح‌های تفضیلی شمال غرب و جنوب غرب مشهد:

   جانمایی برای بلندمرتبه سازی در طرح‌های تفصیلی نباید مزاحمتی برای مردم داشته باشد/ نظرات شهرداری مشهد باید در تدوین ضوابط و مقررات لحاظ شود

   مشاوران تدوین طرح‌ها باید در نظر داشته باشند این است که در طرح‌های تفصیلی جدید و در راستای جلوگیری از ایجاد مشکل برای شهروندان ضمن تثبیت وضع موجود، حقوق شهروندان رعایت شود.
   جانمایی برای بلندمرتبه سازی در طرح‌های تفصیلی نباید مزاحمتی برای مردم داشته باشد/ نظرات شهرداری مشهد باید در تدوین ضوابط و مقررات لحاظ شود

   شهردار مشهد مقدس با تاکید بر دقت و سرعت در تدوین طرح‌های تفصیلی و در نظر گرفته شدن نظرات شهرداری در ضوابط و مقررات گفت: طرح‌های تفصیلی باید با دقت و حفظ عدالت اجتماعی در جهت توسعه پاسخگوی نیاز شهر باشد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی‌زاده خامسی در جلسه بررسی طرح‌های تفصیلی شمال غرب و جنوب غرب مشهد که با حضور تعدادی از اعضای شورای شهر مشهد و شهرداران این مناطق برگزار شد، با بیان اینکه در طرح‌های تفصیلی که براساس طرح جامع جدید مشهد تدوین می‌شود نباید تغییری در حقوق مکتسبه شهروندان ایجاد شود، اظهار کرد: آنچه بر آن حساس هستیم این است که تراز مالی طرح‌های تفصیلی باید ساخت و ساز را توسعه دهد نه جلوی آن را بگیرد.
   وی افزود: نکته دومی که مشاوران تدوین طرح‌ها باید در نظر داشته باشند این است که در طرح‌های تفصیلی جدید و در راستای جلوگیری از ایجاد مشکل برای شهروندان ضمن تثبیت وضع موجود، حقوق شهروندان رعایت شود.
   تقی‌زاده خامسی در خصوص ضوابط و مقررات به ویژه بحث بلند مرتبه‌سازی‌ها در طرح‌های تفصیلی جدید شمال غرب و جنوب غرب مشهد تصریح کرد: ضوابط و مقررات باید در تدوین طرح‌های تفصیلی دیده شود و این کار نیز باید با هماهنگی شهردار مشهد باشد.
   شهردار مشهد مقدس با تاکید بر اینکه نیاز است کارگروه مشترکی با حضور مشاور طرح‌های تفضیلی ایجاد شود، گفت: نیاز است تا توافقات قبل از نهایی شدن در این کارگروه‌ها انجام و سپس به تایید شهرداران مناطق نیز برسد تا بعد از نهایی و تصویب شدن طرح‌ها دچار مشکل نشویم.
   وی همچنین اضافه کرد: ایجاد ترمینال غرب مشهد از طرح‌های تعیین کننده است و ادامه بزرگراه امام علی (ع) نیز باید دیده شود؛ همچنین از ریز کردن زمین‌های بزرگ جلوگیری گردد
   تقی‌زاده خامسی در پایان خاطرنشان کرد: نکته دیگر توجه جدی به پتانسیل مهندسان شهر برای اظهار نظر است که نباید از آن غافل شد، مشهد مهندسان مجربی دارد که باید به آنها توجه کرد، کار مهندسی با مشورت سامان می‌گیرد، قرار است این طرح‌های تفصیلی سالها پاسخگو باشد.
   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 432
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .