•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 334
   کد: 156118
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
   در تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت توسعه گردشگری هفت حوض با هیات کوهنوردی خراسان رضوی پیشنهاد شد؛

   راه اندازی خانه کوهنورد در مشهد

   با برنامه‌ریزی‌های به عمل آورده و شناسایی پتانسیل‌های گردشگری مسیر و هماهنگی با اعضاء شوراء روستاهای هدف گردشگری و بوم گردی انتظار داریم در آینده‌ای نزدیک شاهد رونق هرچه بیشتر گردشگری و حضور شهروندان و زائران در محور هفت حوض باشیم.
   راه اندازی خانه کوهنورد در مشهد

   خانه کوه نورد برای اولین بار در مشهد راه‌اندازی خواهد شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سرپرست شرکت توسعه و عمران گردشگری هفت حوض با بیان این مطلب در نشستی با رییس هیات کوهنوردی خراسان رضوی پیشنهاد راه‌اندازی خانه کوهنوردی در منطقه گردشگری هفت حوض داد و گفت: با راه‌اندازی این خانه شهروندان مشهدی می‌توانند آموزش‌های لازم را در خصوص مسائل و دوره‌های کوهنوردی، صخره‌نوردی، غارنوردی، امداد و نجات، کمک‌های اولیه با مدرک معتبر دریافت نمایند؛ همچنین راهنمایان تورهای گردشگری تربیت خواهند شد.
   رشید صحابی با اشاره به تلاش صورت گرفته طی سال‌های اخیر در راستای توسعه و ترویج ورزش کوهنوردی در محور گردشگری هفت حوض اظهار کرد: تلاش‌های انجام گرفته طی سالیان گذشته به منظور آماده‌سازی زیرساخت‌های اولیه و ایجاد فضای سبز مناسب، آسفالت و راه‌سازی، فضاهای ارتباطی، پل‌سازی، آلاچیق‌های اقامتی، رستوران و بوفه شایان ذکر است.
   سرپرست شرکت توسعه و عمران گردشگری هفت حوض هدف از معرفی محور گردشگری جدید و نوپای هفت حوض تا مغان را جایگزینی آن با محورهای سنتی و تکراری طرقبه و شاندیز خواند.
   صحابی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های به عمل آورده و شناسایی پتانسیل‌های گردشگری مسیر و هماهنگی با اعضاء شوراء روستاهای هدف گردشگری و بوم گردی انتظار داریم در آینده‌ای نزدیک شاهد رونق هرچه بیشتر گردشگری و حضور شهروندان و زائران در محور هفت حوض باشیم.
   وی خاطرنشان کرد: ایجاد پایگاه امداد و نجات جاده‌ای، اورژانس و برگزاری تورهای کوهنوردی و غارنوردی با توجه به وجود ظرفیت غار مغان در محور گردشگری هفت حوض در این راستا مورد تاکید است.
   در ادامه رییس هیات کوهنوردی خراسان رضوی ضمن ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته و برگزاری نشست مذکور اعلام آمادگی خود را جهت عقد تفاهم‌نامه مشترک ابراز کرد. ضمن اینکه پیشنهاد معرفی سرمایه‌گذار به منظور ایجاد صخره کوهنوردی نیز مطرح شد.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 334
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .