•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 370
   کد: 156175
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۱۱
   مدیر فضای سبز شهری شهرداری مشهد خبر داد:

   بهره‌برداری از 8 پروژه بزرگ فضای سبز تا پایان شهریور در مناطق کم برخوردار مشهد

   در حال حاضر 20 پروژه فضای سبز در نقاط مختلف شهر با هزینه بیش از 30 میلیارد تومان اجرا و آماده بهره‍‌برداری است که با بهره‌برداری از آنها حدود 31هکتار به فضای سبز شهر افزوده خواهد شد.
   بهره‌برداری از 8 پروژه بزرگ فضای سبز تا پایان شهریور در مناطق کم برخوردار مشهد

   مدیر فضای سبز شهری شهرداری مشهد از بهره‌برداری از 8 پروژه بزرگ فضای سبز با وسعت 11 هکتار در مناطق کم برخوردار خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، مهدی یعقوبی در برنامه رادیویی "شهر ما" با اشاره به اینکه فضای سبز نقش تعیین کننده‌ای را در کاهش آلودگی و تلطیف هوای کلانشهرها از جمله شهر مشهد دارد، اظهار کرد: به همین دلیل سعی و تلاش شهرداری مشهد این بوده است تا متناسب با توسعه شهر فضاهای سبز شهری نیز توسعه پیدا کند.
   وی گفت: در حال حاضر 20 پروژه فضای سبز در نقاط مختلف شهر با هزینه بیش از 30 میلیارد تومان اجرا و آماده بهره‍‌برداری است که با بهره‌برداری از آنها حدود 31هکتار به فضای سبز شهر افزوده خواهد شد.
   مدیر فضای سبز شهری شهرداری مشهد ادامه داد: در کنار این 20 پروژه آماده بهره‌برداری، تعداد دیگری پروژه مربوط به فضای سبز در حال اجرا است که به صورت میانگین تا 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
   یعقوبی اضافه کرد: در نظر داریم تا پایان شهریور ماه 8 پروژه بزرگ فضای سبز را با وسعت 11 هکتار را به بهره‌برداری برسانیم که 70درصد از این پروژه‌ها در مناطق کم برخوردار مشهد قرار دارد.
   مدیر فضای سبز شهری شهرداری مشهد به آبیاری فضاهای سبز مشهد با توجه به کمبود آب اشاره و تصریح کرد: با توجه به کمبود آب در طرح‌های توسعه فضاهای سبز شهری مشهد به تغییرات اقلیمی و آب و هوایی توجه ویژه‌ای داشته‌ایم و بر همین اساس به سمت استفاده از گونه‌های کم مصرف آب در فضاهای سبز رفته‎ایم و از گیاه‌های پوششی که نیاز کمتری به آب دارند به جای چمن استفاده می کنیم؛ این پروسه از چند سال قبل آغاز شده و به طور جدی ادامه پیدا خواهد کرد.
   یعقوبی گفت: همچنین برای تامین آب مورد نیاز فضاهای سبز شهر مشهد به سمت استفاده از پس آب‌های تصفیه شده رفته‌ایم، لذا در این راستا احداث 15تصفیه خانه فاضلاب محلی در دستور کار قرار گرفته است که از این تعداد دو تصفیه خانه در حال احداث است که امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 370
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .