•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 190
   کد: 156216
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
   معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس در اولین دوره آموزشی آشنایی با سرمایه‌گذاری خارجی:

   اولویت ما افزایش آگاهی مدیران شهری در زمینه‌های اقتصادی است

   شهرداری متولی اقتصاد شهر و اقتصاد شهرداری است و ما به عنوان معاونت اقتصادی این نهاد متولی اقتصاد شهر و رونق بخشی هستیم و باید در راستای افزایش اطلاعات مدیریت شهری تلاش کنیم.
   اولویت ما افزایش آگاهی مدیران شهری در زمینه‌های اقتصادی است

   معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس در اولین دوره آموزشی آشنایی با سرمایه‌گذاری خارجی گفت: اولویت ما افزایش آگاهی مدیران شهری در زمینه‌های اقتصادی است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نایینی در نخستین دوره آموزشی آشنایی با سرمایه‌گذاری خارجی اظهار داشت: سیاست‌های شهرداری مشهد در دوره جدید افزایش آگاهی‌های مدیران در حوزه‌های اقتصادی است.
   وی بیان اینکه دوره آموزشی سرمایه‌گذاری خارجی سومین دوره از دوره‌های آموزشی برنامه‌ریزی شده در معاونت اقتصادی شهرداری مشهد است، ادامه داد: شهرداری متولی اقتصاد شهر و اقتصاد شهرداری است و ما به عنوان معاونت اقتصادی این نهاد متولی اقتصاد شهر و رونق بخشی هستیم و باید در راستای افزایش اطلاعات مدیریت شهری تلاش کنیم.
   معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس گفت: دوره آموزشی بعدی که با هدف افزایش آگاهی و اطلاعات مدیران به همت معاونت اقتصادی شهرداری برگزار می‌شود در زمینه بازار سرمایه و روش‌های تامین مالی است.
   وی عنوان کرد: با سازمان سرمایه‌گذاری کشور تفاهم نامه‌ای در زمینه‌های آموزشی، اعزام و پذیرش هیات‌های خارجی و جذب سرمایه‌گذار منعقد کرده‌ایم و درخواست برگزاری بسته‌های آموزشی در این زمینه را ارائه کردیم.
   خواجه نایینی با اشاره به این که دو هفته آینده در زمینه فاینانس‌ها و وام‌های بین‌المللی دوره آموزشی خواهیم داشت، افزود: شاید این گونه به نظر بیاید که با وجود شرایط فعلی قیمت دلار برگزاری این دوره‌ها کارکرد مناسب را ندارد؛ لازم می‌دانم یادآوری کنم در سال ۹۱ بحث چنین دوره‌هایی بود اما استقبال نشد، و با ظهور برجام متاسفانه به دلیل عدم وجود برنامه‌های سرمایه‌گذاری خارجی متحمل ضررهای زیادی شدیم.
   معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس با تقسیم سرمایه‌گذاری خارجی به دو بخش خرد و کلان بیان کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری‌های کلان خارجی ممکن است مشکلاتی باشد اما در زمینه سرمایه‌گذاری‌های خرد خارجی باید به جد ورود پیدا کنیم.
   وی افزود: تعداد زیادی از کشورهایی مثل عراق، افغانستان، پاکستان و غیره آمادگی خود را در این زمینه اعلام کردند که ممکن است انگیزه تمامی آنها مادی نباشد و تنها به دریافت اقامت و سایر انگیزه های مذهبی در کشور ایران به عنوان کشور شیعی بسنده کنند.
   خواجه نایینی اظهار داشت: در همین شرایط کنونی باغ گیاهشناسی توسط یک سرمایه‌گذار عربستانی عراقی‌الاصل و سه هتل پنج ستاره توسط سرمایه‌گذاران کویتی در حال ساخت بوده و این امر گویای پتانسیل بالای شهر مشهد است.
   وی یادآور شد: افزایش آگاهی می‌تواند منجر به بهره‌گیری از حداقل سرمایه‌گذاری‌های خرد خارجی در شهر شود.

   تعداد بازدید: 190
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .