•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 97
   کد: 156366
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
   مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد خبر داد:

   ثبت 15 هزار و 376 تخلف زیست محیطی در مشهد

   استفاده از نورافکن و چراغهای الوان، صدای نامتعارف، حمل زباله، نخاله‌های ساختمانی و کود، ریزش روغن و بنزین، تعمیر یا شستشوی وسایل نقلیه در خیابانها، حمل اشیای کثیف و حیوانات در خودرو و پرتاب اجسام و زباله از دیگر تخلفات این حوزه در سطح شهر بوده اند.
   ثبت 15 هزار و 376 تخلف زیست محیطی در مشهد

   مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: 15 هزار و 376 مورد تخلف زیست محیطی در این کلانشهر طی چهار ماه گذشته ثبت و با آنها برخورد شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد پذیرا دو هزار و 658 مورد از این تخلفات را مربوط به خودروهای دودزا بیان کرد و گفت: چهار هزار و 931 مورد از این تخلفات نیز مربوط به خودروهای فاقد معاینه فنی و برچسب آن بود.
   وی ادامه داد: همچنین در این مدت دو هزار و 406 دستگاه خودرو در سطح کلانشهر مشهد به خاطر نقص فنی به تعمیرگاه منتقل شدند.
   مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: استفاده از نورافکن و چراغهای الوان، صدای نامتعارف، حمل زباله، نخاله‌های ساختمانی و کود، ریزش روغن و بنزین، تعمیر یا شستشوی وسایل نقلیه در خیابانها، حمل اشیای کثیف و حیوانات در خودرو و پرتاب اجسام و زباله از دیگر تخلفات این حوزه در سطح شهر بوده اند.
   وی افزود: شش گروه گشتی ضابطان قضایی در سطح شهر مشهد به صورت شبانه‌روزی خودروهای آلاینده را متوقف می‌کنند. یک واحد از این تعداد به صورت ویژه کار بازرسی و گشت زنی از پایانه های حمل و نقل عمومی را عهده دار است.
   پذیرا خاطرنشان کرد: روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد دارند که سالانه 150 هزار تا 200 هزار تن آلایندگی ایجاد می‌کنند.

   تعداد بازدید: 97
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .