•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 444
   کد: 156415
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
   سرپرست شرکت توسعه و عمران گردشگری هفت حوض تاکید کرد:

   ضرورت راه‌اندازی محور گردشگری مشهد - هفت حوض تا مغان

   وجود آثار و مواریث فرهنگی، تاریخی و طبیعی و چشم اندازهای خیره کننده از مواهب موجود در این منطقه است.
   ضرورت راه‌اندازی محور گردشگری مشهد - هفت حوض تا مغان

   سرپرست شرکت توسعه و عمران گردشگری هفت حوض خواستار راه‌اندازی محور گردشگری مشهد- هفت حوض تا مغان راه‌اندازی شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رشید صحابی با بیان این مطلب در نشستی با شهردار منطقه 11 مشهد و مدیرعامل موسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری‌های خراسان رضوی پیشنهاد ساماندهی و راه‌اندازی تورهای گردشگری در منطقه هفت حوض تا مغان را داد و گفت: مراحل شناسایی، مستندسازی و برنامه‌ریزی زیرساخت‌ها و پتانسیل‌های موجود در مسیر مشهد به هفت حوض و مغان به اتمام رسیده است.
   وی افزود: با معرفی و راه‌اندازی این محور گردشگری جدید علاوه بر توزیع مناسب جمعیت گردشگری مشهد و کاهش بار ترافیکی در محورهای سنتی طرقبه و شاندیز به بالابردن مدت زمان ماندگاری زائران و گردشگران در شهر مشهد و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در بین شهروندان و ایجاد درامد پایدار اقتصادی کمک می‌شود.
   سرپرست شرکت توسعه و عمران گردشگری هفت حوض با اشاره به وجود ظرفیت‌های بسیار بالای گردشگری در طول این محور، افزود: وجود آثار و مواریث فرهنگی، تاریخی و طبیعی و چشم اندازهای خیره کننده از مواهب موجود در این منطقه است.
   صحابی از وجود منازل و خانه‌هایی با معماری سنتی و بافت قدیمی در روستاهای هدف گردشگری مسیر هفت حوض خبر داد و افزود: بسیاری از این خانه‌ها قابلیت تبدیل به اقامتگاه‌های بوم گردی شبانه‌روزی را جهت پذیرش گردشگران دارا است.
   وی ادامه داد: متاسفانه مالکان آنها علاوه بر بی‌اطلاعی از ظرفیت موجود اعتبار کافی برای مرمت و راه‌اندازی مراکز اقامتی را ندارند که با پیگیری‌های به عمل آمده و جلسات متعدد با نماینده شوراها و نماینده شورای روستاهای بخش طرقبه و شاندیز و نهادهای خصوصی و سازمان‌های متولی میراث فرهنگی به زودی شاهد تحولی در این زمینه می‌باشیم.
   در ادامه مدیرعامل موسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری‌های خراسان رضوی و شهردار منطقه 11 از پروژه هفت حوض و اقدامات مطلوبی که جهت گذران اوقات فراغت شهروندان، زائران و گردشگران به عمل آمده است، بازدید کردند.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 444
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .