•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 136
   کد: 156614
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
   مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد:

   خبرنگاری یک شغل مقدس است

   ما متصدی بهشت رضا(ع) هستیم و از سوی دیگر آرامستانی دیگری به نام رضوان نیز داریم که در غرب مشهد واقع شده است.
   خبرنگاری یک شغل مقدس است

   مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد گفت: خبرنگاری یک شغل مقدس است زیرا همچون مورخین و محدثین حامل اخبار برای نسل های آینده هستند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام والمسلمین مهدوی دامغانی در بازدید از خبرگزاری تسنیم که به مناسبت روز خبرنگار صورت گرفت، افزود: حتی خداوند در قرآن کریم و سوره حجرات نسبت به اهمیت خبر و راویان آن که امروزه خبرنگار نامیده می شوند توجه ویژه ای می فرمایند.
   وی در پاسخ به سوالی در خصوص وظایف سازمان فردوس ها اظهار داشت: سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد متصدی غسل همه اموات و دفن در آرامستان های تحت مدیریت خود است. از وظایف ذاتی این سازمان تجهیز اموات است یعنی امواتی که در مشهد برای غسل و تدفین آورده می‌شوند به سازمان فردوس‌ها ارجاع و تجهیز و تغسیل می‌شوند.
   مهدوی دامغانی بیان کرد: ما متصدی بهشت رضا(ع) هستیم و از سوی دیگر آرامستانی دیگری به نام رضوان نیز داریم که در غرب مشهد واقع شده است.
   مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد با اشاره به اینکه مساحت این آرامستان تقریبا معادل بهشت رضا(ع) است گفت: در این آرامستان صرفا دفن صورت می‌گیرد و بحث تغسیل در آنجا صورت نمی‌گیرد و چنانچه راه و جاده این آرامستان نیز بهبود یابد قطعا به موازات فعالیت‌های بهشت رضا(ع) در آنجا نیز فعالیت خواهیم داشت.
   مهدوی دامغانی تصریح کرد: 13 آرامستان متروکه مشهد نیز توسط سازمان فردوس ها شهرداری مشهد کنترل می‌شود و اینها متروکه هستند و کسی جواز دفن ندارد اما هنوز رفت و آمد هست زیرا امواتی در آنجا دفن شده اما برخی از اینها سال 90 دفن شده‌اند اما مجوز دفن جدید صادر نمی‌شود و کنترل این آرامستان‌ها نیز در اختیار ماست.
   وی خاطرنشان کرد: جاده بهشت رضوان مجاور چند روستا است و این راه‌ها، روستایی بوده است؛ وظیفه سازمان، تجهیز و دفن اموات است اما بهسازی و آماده سازی جاده بهشت رضوان را مقدم بر سازمان‌های مربوطه در دستور کار قرار داده ایم تا اصلاح هندسی صورت بگیرد و در نهایت مسیر دستیابی مناسب امکان پذیر گردد.

   تعداد بازدید: 136
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .