•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 307
   کد: 156618
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
   مدیر پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد عنوان کرد:

   صرفه جویی 7.1 درصدی در هزینه طرح‌های اجرایی با استفاده از مهندسی ارزش

   رقم و میزان صرفه جویی ناشی از کاربست نتایج مطالعات ارزش در طی فرآیند پایش از طریق بررسی اسناد نهایی طرح‌ها، برگزاری جلسات با کارفرمایان و مشاوران مربوطه و بازدید میدانی مشخص گردیده است.
   صرفه جویی 7.1 درصدی در هزینه طرح‌های اجرایی با استفاده از مهندسی ارزش

   مدیر پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد از انجام مهندسی ارزش برای 43 عنوان خدمت و پروژه در شهرداری مشهد از سال 1385 تاکنون خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد مهدی کریمی مهندسی ارزش را روشی کارآمد برای افزایش میزان ارزش ( کمی و کیفی ) در زمان اجرا و بهره‌برداری طرح مطرح کرد و گفت: با پایش صورت پذیرفته در خصوص بکارگیری نتایج حاصل در 34 مورد از این مطالعات، صرفه جویی 7.1 درصدی در هزینه‌های طول عمری پروژه‌ها و خدمات مرتبط محرز شده است که رقم این صرفه جویی حاصله بالغ بر 3.365 میلیارد ریال می‌باشد.
   وی گفت: این میزان صرفه جویی با توجه به هزینه صرف شده برای انجام مطالعات ارزش بازگشت سرمایه‌ای معادل 1 به 100 را برای شهرداری در زمینه این مطالعات نشان می‌دهد.
   کریمی با بیان این نکته که میانگین بازگشت سرمایه ناشی از مطالعات ارزش در دنیا نیز در همین حد است، خاطرنشان کرد: در حوزه پایش کاربست نتایج مطالعات ارزش در کل کشور هیچ سازمان و ارگانی اقدام ننموده است مگر در مورد چند پروژه خاص.
   وی همچنین تصریح کرد: رقم و میزان صرفه جویی ناشی از کاربست نتایج مطالعات ارزش در طی فرآیند پایش از طریق بررسی اسناد نهایی طرح‌ها، برگزاری جلسات با کارفرمایان و مشاوران مربوطه و بازدید میدانی مشخص گردیده است.
   مدیر پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد افزود: مزایای استفاده از این نوع مطالعات عبارت است از صرفه جویی و مدیریت هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری نیروی انسانی، افزایش انگیزه پرسنل، شنیده شدن حرف تمامی ذینفعان طرح، کاهش زمان انجام طرح، بروزرسانی طرح با توجه به تغییرات سیاسی اجتماعی و فرهنگی و ... است.
   کریمی در پایان ضمن تبریک به کلیه همکاران در تمامی حوزه های شهرداری بخاطر تلاش‌های صورت پذیرفته در جهت انجام مطالعات ارزش و کاربست نتایج آنها و مدیریت هزینه‌ها ادامه داد: با تمام توان در خصوص استفاده هر چه بیشتر از این نوع مطالعات در جهت جلوگیری از هزینه‌های غیرضرور و نیز افزایش کیفیت پروژه‌ها و خدمات شهری اقدام خواهند شد.

   تعداد بازدید: 307
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .