•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 161
   کد: 156627
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
   مسوول برنامه کنترل و پیشگیری از ویروس HIV دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

   پویش اطلاع‌رسانی HIV در بوستان‌های مشهد برپا شد

   دانشجویان پزشکی در این چارچوب در خصوص پیشگیری از ابتلا به ویروس HIV آزمایش بیماری ایدز و سایر بیماری‌های رفتاری به مردم اطلاع‌رسانی می‌کنند و تاکنون دو هزار نسخه تراکت موضوعی در این زمینه بین شهروندان مشهدی توزیع شده است.
   پویش اطلاع‌رسانی HIV در بوستان‌های مشهد برپا شد

   مسوول برنامه کنترل و پیشگیری از ویروس HIV دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پویش اطلاع‌رسانی ویروس HIV و بیماری‌های رفتاری در چهار بوستان سطح کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد برپا شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد و به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر علی حسین‌پور گفت: این پویش در بوستان‌های ملت، جامی، رسالت و باهنر مشهد طی روزهای 17 تا 19 مرداد جاری برگزار شد.
   وی افزود: دانشجویان پزشکی در این چارچوب در خصوص پیشگیری از ابتلا به ویروس HIV آزمایش بیماری ایدز و سایر بیماری‌های رفتاری به مردم اطلاع‌رسانی می‌کنند و تاکنون دو هزار نسخه تراکت موضوعی در این زمینه بین شهروندان مشهدی توزیع شده است.
   مسوول برنامه کنترل و پیشگیری از ویروس HIV دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: همچنین مراجعان پیرامون بیماری‌های غیرواگیر نظیر دیابت و فشارخون نیز غربالگری می‌شوند؛ روزانه از 150 نفر مراجعه کننده آزمایش HIV گرفته شده و به همین تعداد نیز تست قند و فشار خون داده‌اند.
   حسین‌پور گفت: این پویش با همکاری مرکز بهداشت خراسان رضوی، انجمن پیشگیری از ایدز دانشجویان پزشکی، انجمن بهداشت باروری و با حمایت مالی آزمایشگاه دکتر موید برپا شده است.
   گفتنی است مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری و عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خیابان سناباد این شهر دایر است و متقاضیان می‌توانند از طریق سایت http//aids.mums.ac.ir با این مرکز ارتباط داشته باشند.

   تعداد بازدید: 161
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .