•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 146
   کد: 156628
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
   مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی خبر داد:

   شناسایی 331 ساختمان و مجتمع ناایمن در مشهد

   برای جلوگیری از خطرات مکاتباتی از سوی دادگستری و دادستانی مشهد با همه دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و شرکت‌های مرتبط و خدماتی انجام شده و به مجامع امور صنفی تاکید شده که یکی از شروط تمدید پروانه کسب برای واحدهای صنفی تاییدیه ایمنی آتش نشانی باشد.
   شناسایی 331 ساختمان و مجتمع ناایمن در مشهد

   مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: در شهر مشهد 331 ساختمان و مجتمع تجاری ناایمن در برابر زلزله و آتش‌سوزی در گروه ساختمان‌های (ج) و (د) شناسایی شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد به نقل از خبرگزاری ایرنا، حجتعلی شایانفر افزود: تاکنون به 114 مورد از ساختمان‌ها و مجتمع‌های تجاری ناایمن اخطار داده شده و اقداماتی در این خصوص انجام شده است.
   وی بیان کرد: برای جلوگیری از خطرات مکاتباتی از سوی دادگستری و دادستانی مشهد با همه دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و شرکت‌های مرتبط و خدماتی انجام شده و به مجامع امور صنفی تاکید شده که یکی از شروط تمدید پروانه کسب برای واحدهای صنفی تاییدیه ایمنی آتش نشانی باشد.
   شایانفر اظهار داشت: همچنین شهرداری مشهد موظف شده که ضمن شناسایی همه اماکن ناایمن سطح شهر، اقدام به دادن اخطار و اقدامات عملی بعدی نماید.
   مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: اداره کل راه و شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان استان نیز برای رفع موانع قانونی از جمله ادامه بازرسی و نظارت و نافذ بودن رای کمیسیون ماده 100 پس از صدور پروانه بهره‌برداری به منظور جلوگیری از تغییرات خطرساز و ناایمن در این اماکن، همچنین الزام به تشکیل شورای ایمنی ساختمان‌ها براساس ماده 54 طرح جامع امداد و نجات کشور موظف شدند.
   وی افزود: شرکت‌های خدماتی مانند آب، برق، گاز و مخابرات نیز موظف شدند که به ساختمان‌ها و مجتمع‌های تجاری ناایمن اخطار قطع خدمات بدهند.
   شایانفر در مورد ارتقاء تاب‌آوری شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت در برابر زلزله و سیل گفت: در سال‌های 87 و 88 مطالعات طرح‌های جامع شهرستان‌های نیشابور، سبزوار و تربت حیدریه توسط اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی انجام شد.
   وی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه مقرر شده که طی پنج سال 30 درصد از روستاهای در معرض خطر زلزله و سیل در خراسان رضوی شناسایی و ایمن‌سازی شوند که بر این اساس 6 درصد برای امسال در نظرگرفته شد.
   شایانفر اظهار داشت: با رویکرد ایمن‌سازی روستاهای در معرض خطر در بازسازی مناطق زلزله زده فریمان، تربت جام و رضویه؛ اجرای طرح 65 روستا در این مناطق در دستور کار قرار گرفت.
   مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: از مجموع 487 هزار و 60 واحد مسکن روستایی در استان تاکنون 28 درصد مقاوم سازی شده در حالی که شاخص کشوری در این خصوص 40 درصد است و طبق طرح جامع مسکن روستایی باید تا افق 1400 سالانه 30 هزار واحد روستایی مقاوم سازی شود.
   شایانفر درباره کاهش مخاطرات ناشی از سیل در خراسان رضوی اظهار داشت: 350 رودخانه مهم به طول 12 هزار و 550 کیلومتر در استان وجود دارد که از مجموع 12 هزار هکتار اراضی بستر رودخانه ها، پارسال حدود 14 درصد سنددار شده است.
   وی تعیین بستر و حریم رودخانه و مسیل‌ها، آزادسازی آنها، جلوگیری از کنشهای غیرمجاز و به روزرسانی سامانه‌های هشدار سیل موجود بر روی رودخانه‌های مهم استان را از دیگر اقدامات برای کاهش مخاطرات ناشی از سیل رودخانه‌های استان برشمرد.
   شایانفر در مورد بهره‌برداری از ساختمان مرکز مدیریت بحران استان و سالن‌های چندمنظوره شهرها گفت: ساخت مرکز مدیریت بحران استان 58 درصد پیشرفت اجرایی دارد و تاکنون به دلیل عدم تامین اعتبار لازم، این ساختمان تکمیل نشده است.
   وی افزود: تاکنون ساخت 27 سالن چند منظوره در استان آغاز شده که 14 سالن بهره‌برداری شده و باقی آنها بیش از 80 درصد پیشرفت اجرایی دارد.

   تعداد بازدید: 146
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .