•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 413
   کد: 156789
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۲۲

   سمن‌ها، نماد و واسط مشارکت مردم هستند

   تشکیل نهادهای غیردولتی در زمینه احیاء حقوق شهروندی می‌تواند نقش ویژه‌ای در بالابردن سطح آگاهی شهروندان، شناساندن وظایف حقوق شهروندی در تحقق برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌ها جدید و ناتمام داشته باشند.
   سمن‌ها، نماد و واسط مشارکت مردم هستند

   ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرداری مشهد مقدس ضمن تبریک سالروز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی به همه فعالان این حوزه به ویژه فعالان در عرصه حقوق شهروندی بر واگذاری کارهای دارای قابلیت برون سپاری به مردم به عنوان سودی برای جامعه تاکید کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرداری مشهد مقدس با انتشار بیانیه‌‌ای روز سالروز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی را تبریک گفت.
   در متن این بیانیه آمده است:
   "سمن‌ها، نماد و واسط مشارکت مردم هستند و می‌توانند به عنوان حلقه ی واسطه میان حکومتها و مردم باشند. مشارکت مردم به عنوان یکی از ظرفیت‌های بالا و اصلی ارتقای سلامت، کاهش فقر و بی‌عدالتی در سلامت جوامع است. نباید این موضوع را از یاد برد که مشارکت مردم در هر زمینه‌ای منجر به توسعه و رشد بوده و فعالیت‌های مردمی همواره نتایج بهتری را در مقایسه با فعالیت‌های دولتی دارد.
   یک نکته مهم در خصوص شهرداری‌ها این است که هر چقدر عملکرد آنها از نظر شهروندان مطلوب باشد، میزان رضایت شهروندان از مجموعه مسوولان منطقه، شهر، استان و کشور نیز افزایش می‌یابد، بنابراین عملکرد شهرداری‌ها که در صف نخست خدمت‌رسانی به مردم هستند، از ابعاد گوناگون دارای اهمیت است.
   تشکیل نهادهای غیردولتی در زمینه احیاء حقوق شهروندی می‌تواند نقش ویژه‌ای در بالابردن سطح آگاهی شهروندان، شناساندن وظایف حقوق شهروندی در تحقق برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌ها جدید و ناتمام داشته باشند.
   این نهادها می‌توانند با ارائه راهکارهای اجرایی که توسط متخصصان برنامه‌ریزی شهری با همکاری مردم منطقه مورد مطالعه و با لحاظ نظرات شهروندان گردآوری می‌کنند، به اجرای بهتر طرح ها کمک کند و این طرح ها را با صرف هزینه‌های کمتر به پایان رساند.
   حضور متخصصان در نهادهای غیردولتی حقوق شهروندی، می‌تواند با در نظر گرفتن احتیاجات همه جانبه شهروندان با توجه به حداقل رساندن مشکلات شهری و پاسخگویی به نیازهای عمومی جمعیت شهری عمل کنند.
   متخصصان می‌توانند به منظور ارتقای برنامه‌ریزی شهری پایدار و مناسب، با در نظر داشتن و پیروی از اهداف، رشد جمعیت را با دسترسی به زیربناهای اساسی مطابقت دهند و با مطالعه دقیق در مورد کیفیت فضاها و طرح‌ها، ارائه طرح‌های مناسب و شناخت شرایط شهری می‌توانند به ایجاد شهری ایده‌آل برای زندگی بهتر شهروندان و احیاء جایگاه حقوق شهروندان کمک کنند.
   بنابراین موفقیت در احیاء جایگاه حقوق شهروندی، در گرو سوق به سوی مشارکت هدفمند نهادی تبیین می‌شود. پس برای پاسخگویی به نیازهای شهروندان و توجه به نیاز نسل آینده، باید زیرساخت های مناسب و هدفمند برنامه ریزی کنیم.
   نهادهای غیردولتی با همراهی متخصصان، شهروندان و مدیران شهری می‌توانند مشهد مقدس را به موفق‌ترین شهر در کشور از لحاظ رضایت شهروندان مبدل کند و از این طریق نسبت به توسعه پایدار اقدام کند.
   با توجه به تاکید شهردار محترم مشهد مقدس مبنی بر شهرداری شهروند محور و شهر هوشمند اهداف بلندی را در حوزه حقوق شهروندی داریم که برای تحقق این اهداف باید از ظرفیت تشکل های غیردولتی در جهت رفع مشکلات نهایت استفاده را ببریم."

   تعداد بازدید: 413
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .