•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 494
   کد: 157781
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
   نمایندگان پارلمان عراق در نشست صمیمی با شهردار مشهد مقدس:

   مشهد زیباترین شهر ایران است/تجربه خود را به شهرهای ما منتقل کنید

   از شهردارمشهد تقاضا داریم برای شروع همکاری با شهرداری های نجف وکربلا پا پیش بگذارند ومانیز آمادگی داریم برای برقراری ارتباط شهرداری مشهد با شهرداری های شهرهای عراق و همچنین پارلمان عراق کمک کنیم.
   مشهد زیباترین شهر ایران است/تجربه خود را به شهرهای ما منتقل کنید

   نمایندگان پارلمان عراق در نشست صمیمی با شهردار مشهد مقدس، این شهر را زیباترین شهر ایران عنوان کردند.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی زاده خامسی شب گذشته در نشست صمیمی با 15 تن از نمایندگان پارلمان عراق با اشاره به همکاری های انجام شده میان شهرداری مشهد و شهرداری های نجف، کربلا و کاظمین و در پاسخ به درخواست این نمایندگان برای انتقال تجربیات شهرداری مشهد به این شهرها گفت: آمادگی داریم تجربیاتمان را در اختیار شهرهای عراق قرار دهیم.
   وی افزود: ما می توانیم همکاری های مشترک بیشتری با شهرداری های شهرهای عراق به ویژه شهرداری های شهرهای مذهبی داشته باشیم و تجربیاتمان را در اختیارشان بگذاریم.
   وی اضافه کرد: امیدوارم برای همکاری های بیشتر و تبادل تجربیات به زودی برای دیدار با شهرداران نجف و کربلا به این دو شهر سفر کنم و یا از آنها دعوت کنیم به مشهد بیایند .
   در ادامه این نشست صمیمی شهردار مشهد از نمایندگان پارلمان عراق خواست تا نظراتشان را نسبت به شهر مشهد بیان کنند.
   *پیشرفت وآبادانی را در مشهد دیدیم
   یکی از نمایندگان پارلمان عراق با تقدیر از مهمان نوازی شهردار مشهد گفت: شهر مشهد یکی از زیباترین شهرهایی است که دیده ام و احساس می کنم دائم در حال پیشرفت است و در مشهد احساس غریبی نکردیم.
   وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط مدیریت شهری مشهد تصریح کرد: آبادانی و پیشرفت را در شهر مشهد دیدیم که امیدواریم این آبادانی ادامه داشته باشد.
   *درخواست کمک از شهرداری مشهد برای خدمات رسانی در اربعین
   نماینده دیگری از جمع نمایندگان پارلمان عراق نیز با تقدیر از اقدامات انجام شده توسط شهرداری مشهد در اربعین گذشته اظهار کرد: با توجه به حضور 25 میلیون زائر در روز اربعین در کربلا و اینکه سال گذشته نیز در پذیرایی از زائران اربعین در کربلا کمک کردید درخواست داریم تا امسال نیز کمک ها و پشتیبانی شهرداری مشهد را برای پذیرایی از زائران امام حسین(ع) در روز اربعین در اختیار ما بگذارید زیرا نمی توانیم به تنهایی از این زائران پذیرایی کنیم.
   وی در خصوص احساس خود از شهر مشهد نیز گفت: شهرهای ایران زیبا هستند اما شهر مشهد زیباتر است واز تکنولوژی ورفاه بالایی برخوردار است.
   *پذیرایی از 30میلیون زائر در مشهد نشان دهنده مدیریت قوی شهرداری مشهد است
   یکی دیگر از نمایندگان پارلمان عراق نیز به حضور سالانه 30 میلیون زائر در شهر مشهد اشاره کرد وافزود: پذیرایی از این تعداد زائر نشان دهنده مدیریت قوی شهرداری به ویژه شهردارمشهد است.
   وی ادامه داد: مشهد را شهری بسیار عالی دیدیم به ویژه در ساماندهی امورعمرانی، شهری ،خدماتی وتفریحی وهمچنین بازگشایی خیابانها ومعابر که تاثیر زیادی در کاهش ترافیک داشته است.
   وی با بیان اینکه شهر مشهد از تهران درامور شهری بهترعمل کرده است اظهارکرد: مشهد تلفیقی ازیک شهر زیارتی وسیاحتی است وگردشگری سلامت نیز باعث شده عراقی های زیادی به شهر مشهد سفر کنند.
   وی گفت: از شهردارمشهد تقاضا داریم برای شروع همکاری با شهرداری های نجف وکربلا پا پیش بگذارند ومانیز آمادگی داریم برای برقراری ارتباط شهرداری مشهد با شهرداری های شهرهای عراق و همچنین پارلمان عراق کمک کنیم.
   *مشهد بهشت روی زمین است
   یکی از نماینده گان زن پارلمان عراق نیز از این جمع با اشاره به اینکه مشهد بهشت روی زمین است، اظهار کرد: باید به این نکته توجه داشت که میان شهر قم ومشهد به عنوان دو شهر زیارتی تفاوت زیادی وجود دارد .
   وی ادامه داد: مشهد ترافیک بسیار کنترل شده ای دارد واز نظر نظافت وضعیت بسیارمناسبی دارد که این نشان دهنده تلاش ومدیریت شما وهمکارانتان است.
   همچنین در ادامه سایر نمایندگان پارلمان عراق حاضر دراین نشست با اشاره به فعالیت های شهرداری مشهد در حوزه های فضای سبز،عمران شهری وبازیافت فاضلاب برای آبیاری فضاهای سبز ،خواستارآن شدند تا شهرداری مشهد تجربیات خود را در اختیار شهرداری های عراق بگذارد.
   *وزارت خارجه از همکاری های شهرداری مشهد وشهرداری های عراق حمایت می کند
   ارباب خالص، مشاور وزیر و رئیس نمایندگی وزارت خارجه در شمال شرق کشور نیز در ادامه این نشست با تقدیر از اقدامات شهرداری مشهد گفت: از همکاری های شهرداری مشهد با شهرداری های شهرهای عراق حمایت می کنیم.
   وی به دیدار چندی پیش، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان با تقی زاده خامسی، شهردار مشهد اشاره کرد وافزود: در این دیدار وزیر خارجه از حضور تعداد زیادی از زائران عراقی وپذیرایی مناسب از آنها در شهر مشهد تقدیر کرده وخواستار بیشتر شدن این پیوندها شدند.
   *مراقبت از مودت ودوستی میان ملت ایران وعراق
   همچنین هادی بختیاری، معاون ورئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد نیز درادامه این نشست صمیمی با ابراز خرسندی از ارتباطات و پیوندهای قوی میان مردم ایران و عراق وحضور زائران عراقی درمشهد گفت: دشمنان دو ملت از وجود این مودت خرسند نیستند و اقدام به شایعه پراکنی در شبکه های مجازی و برخی رسانه های معاند می کنند لذا مسئولان دو کشور باید از مودت ودوستی بین دوملت مراقبت کنند.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 494
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .