•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 598
   کد: 158000
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۱۳
   شهردار مشهد مقدس در نشست با هیات اقتصادی کشور مالزی و درخواستشان برای مشارکت اقتصادی:

   حضور 30 میلیون زائر در سال و 3.5 میلیون جمعیت مشهد ظرفیتی مناسب برای سرمایه‌گذاری است/ پیشنهاد می‌کنم پرواز مستقیم مالزی – مشهد برقرار شود

   طی 25 سال گذشته ارتباط بسیارخوبی میان ایران و مالزی وجود داشته است اما به نظر من کافی نبوده که امیدوارم با آمدن دوباره وی این روابط بیشتر شود.
   حضور 30 میلیون زائر در سال و 3.5 میلیون جمعیت مشهد ظرفیتی مناسب برای سرمایه‌گذاری است/ پیشنهاد می‌کنم پرواز مستقیم مالزی – مشهد برقرار شود

   شهردار مشهد مقدس در دیدار با هیات اقتصادی کشور مالزی با اشاره به وجود بارگاه منور رضوی و حضور سالانه 30 میلیون زائر در کنار جمعیت 3.5 میلیونی مشهد گفت: با توجه به این پتانسیل ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری به ویژه در بحث زائر و گردشگری وجود دارد که پیشنهاد می‌کنم در اولین قدم برای همکاری‌های مشترک مشهد و مالزی خط پرواز مستقیم مالزی-مشهد برقرار شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی‌زاده خامسی در نشست با هیات اقتصادی و انجمن صنایع کوچک، متوسط و بزرگ کشور مالزی در مشهد به سفرش به مالزی و نزدیکی فرهنگ دو کشور به عنوان دو کشور مسلمان اشاره کرد و افزود: 25 سال قبل که به مالزی سفر کردم مهاتیر محمد، به عنوان نخست وزیر سیاست حمایت و دوستی با کشور ایران را دنبال می کرد و انگیزه زیادی برای همکاری با ایران داشت لذا رابطه خوبی میان دو کشور برقرار بود.
   وی با ابراز خوشحالی از حضور دوباره "مهاتیر محمد" به عنوان نخست وزیر مالزی ادامه داد: طی 25 سال گذشته ارتباط بسیارخوبی میان ایران و مالزی وجود داشته است اما به نظر من کافی نبوده که امیدوارم با آمدن دوباره وی این روابط بیشتر شود.
   تقی‌زاده خامسی اضافه کرد: هر ساله تعداد زیادی گردشگر خارجی وارد مشهد می‌شوند که براساس آمارها در ماه‌های اخیر میزان ورود این گردشگران به شهر مشهد دو برابر شده که این موضوع در کنار جمعیت 30 میلیونی زائران و 3.5 میلیونی مجاوران ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در کلانشهر مشهد ایجاد کرده است.
   شهردار مشهد مقدس تصریح کرد: بر این اساس شرکت‌های گردشگری مالزی می‌توانند ارتباط و همکاری خوبی با شرکت‌های گردشگری مشهد داشته باشند که برای اولین قدم پیشنهاد می‌کنم پرواز مستقیم مالزی – مشهد برقرار شود.
   وی با بیان اینکه علاوه بر بارگاه منور رضوی، شهر مشهد فضاهای فرهنگی و دیدنی زیادی دارد، اظهار کرد: یقین دارم که مردم فرهنگ دوست مالزی از حضور در این فضاها استقبال خواهند کرد.
   وی گفت: در حال حاضر و براساس آمارها با توجه به حضور خوب زائران و گردشگران بیش از 80 درصد ظرفیت هتل‌های شهر مشهد در این ایام پر است و این موضوع نشان می‌دهد که ساخت هتل‌های پنج ستاره در مشهد اقتصادی است.
   تقی‌زاده خامسی ادامه داد: شهرداری مشهد زمین‌های زیادی در اطراف حرم مطهر رضوی و همچنین خارج از این مکان دارد که می‌توانیم با در اختیار گذاشتن زمین و پروانه و ساخت از طرف شرکت‌های مالزی با هم مشارکت کنیم.
   وی با اشاره به ظرفیت‌های خرده فروشی و عمده فروشی در شهر مشهد اضافه کرد: ما هنوز در مشهد فروشگاه‌های بزرگ و پیشرفته‌ای مانند مترو و تسکو نداریم که در این زمینه‌ها نیز می‌توان همکاری‌های مشترکی داشت.
   شهردار مشهد مقدس تصریح کرد: زمینه‌های دیگری که می‌توانیم با هم مشارکت و همکاری داشته باشیم ساخت آکواریوم، شهربازی و از این قبیل مراکز تفریحی است .
   وی با بیان اینکه مالزی برند حلال دارد که در دنیا بی‌نظیر است، افزود: با توجه به این موضوع که کلانشهر مشهد و ایران به حوزه خلیج فارس و سایر همسایگان نزدیک است، می‌توانید مشهد را پایگاه صنعت حلال قرار دهید.
   شهردار مشهد مقدس گفت: با توجه به شناختی که از دولت فعلی و مردم مالزی دارم یقین دارم می‌شود ارتباط نزدیکتر و همچنین اقتصادی‌تری میان مشهد و مالزی ایجاد کرد لذا بعد از انجام کارهای کارشناسی می‌توانیم وارد بحث بر سر توافق نامه شویم.
   لازم به ذکر است در این نشست رییس انجمن صنایع اقتصادی کوچک، متوسط و بزرگ و همچنین نمایندگان شرکت‌های مختلف اقتصادی کشور مالزی گزارشی از عملکرد حوزه‌های فعالیت خود ارائه و از شهردار مشهد مقدس خواستار همکاری دو جانبه در این زمینه‌ها شدند.
   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 598
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .