•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 239
   کد: 158383
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
   مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد مقدس با اشاره به طرح جامع جدید مشهد:

   نیازمند 2 هزار هکتار فضای سبز پارکی در مشهد هستیم/ تصفیه خانه سیدی با ظرفیت تولید 5 میلیون مترمکعب فاضلاب تصفیه شده تا پایان سال به بهره برداری می رسد

   در حال حاضر در نقاط مختلف شهر مشهد 603 پارک محلی، ناحیه ای وشهری داریم که 23 پارک بالای 10 هکتار است که با اقدامات انجام شده تعداد پارک ها توسعه پیدا خواهد کرد.
   نیازمند 2 هزار هکتار فضای سبز پارکی در مشهد هستیم/ تصفیه خانه سیدی با ظرفیت تولید 5 میلیون مترمکعب فاضلاب تصفیه شده تا پایان سال به بهره برداری می رسد

   مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد مقدس با اشاره به اینکه در حال حاضر سرانه فضای سبز مشهد 15.58 متر است، گفت: اما با توجه به طرح جامع جدید مشهد به 2 هزار هکتار فضای سبز پارکی نیازمندیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، مهدی یعقوبی ظهر امروز در برنامه رادیویی "گفتگوی شهر بهشت" افزود: در طرح جامع سرانه پارک ها 10.8 متر دیده شده که در حال حاضر در مشهد 5.7 مترمربع پارک وجود دارد لذا به 2 هزار هکتار فضای سبز پارکی نیاز داریم تا پاسخگوی جمعیت شهر مشهد باشد.
   وی اضافه کرد: در حال حاضر در نقاط مختلف شهر مشهد 603 پارک محلی، ناحیه ای وشهری داریم که 23 پارک بالای 10 هکتار است که با اقدامات انجام شده تعداد پارک ها توسعه پیدا خواهد کرد.
   وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز مشهد در مناطق مختلف متفاوت است، اظهار کرد: فضاهای سبز در منطقه 9 و 7 شهرداری از میزان استاندارد بالاتر و در مناطق 12،4،5،1 وثامن کم است لذا امسال به سمت توسعه فضاهای سبزدرمناطق حاشیه و کم برخوردار شهر رفته ایم .
   مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد به کمبود زمین در مناطق یک و ثامن شهرداری اشاره و ادامه داد: در این دو منطقه برای ایجاد فضای سبز با کمبود زمین روبرو هستیم لذا با مصوبه شورای شهر و پرداخت 50 درصد هزینه ها به دنبال ایجاد باغ بام با هدف کاهش آلاینده ها بوده ایم که در این راستا تا کنون 6600 متر مربع باغ بام ایجاد و 17هزار مترمربع نیز پروانه ایجاد باغ بام صادر شده است.
   یعقوبی با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در ایجاد فضای سبز گفت: ایجاد باغ های موضوعی در شهر از جمله پارک مینیاتوری، دانش، باغ گیاه شناسی و گلها بخش دیگری از فعالیت های معاونت خدمات و محیط زیست شهری در ایجاد فضاهای سبز است که در ایجاد آن از سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز استفاده شده است.
   وی تصریح کرد: ایجاد کمربندهای سبز یکی دیگر از برنامه های شهرداری مشهد برای کاهش آلودگی هوا است که در این راستا توسعه کمربند سبز جنوبی در اولویت قرار داشت و تاکنون 2600 هکتار در ارتفاعات جنوبی درختکاری انجام شده است .
   وی به طرح های معاونت خدمات وحیط زیست شهری شهرداری مشهد در راستای تامین منابع آبی برای آبیاری فضاهای سبز اشاره کرد و افزود: با وجود کمبود منابع آبی استفاده از گونه های کم مصرف آبی، استفاده از آب های خاکستری و همچنین استفاده از فاضلاب تصفیه شده با احداث تصفیه خانه های محلی در دستور کار قرار گرفته است.
   وی اضافه کرد: در طرح مشترکی که سازمان پارک ها وفضای سبز شهرداری مشهد با دانشگاه فردوسی به صورت پایلوت اجرا شده جمع آوری شامل آب های خاکستری مانند باران و... در تعدادی از مدارس، منازل و دانشگاه اجرا که نتایج چشمگیری داشته است که اگر با فرهنگسازی این طرح به صورت گسترده اجرا شود در تامین آب فضاهای سبز کمک خوبی خواهد کرد.
   یعقوبی ادامه داد: همچنین با مشارکت با مرکز تحقیقات دانشگاه فردوسی طی 5-6 سال گذشته شناسایی و استفاده از گونه های گیاهی کم مصرف آب اجرایی شده است.
   مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد به ایجاد 15 تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت 13.5 میلیون متر مکعب فاضلاب تصفیه شده جهت تامین آب مورد نیاز فضاهای سبز شهر مشهد اشاره کرد و گفت: از این تعداد 2 تصفیه خانه در منطقه سیدی و چهل بازه مشهد در حال اجرا است که تصفیه خانه سیدی با ظرفیت 5 میلیون مترمربع در سال تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 239
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .