•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 419
   کد: 158476
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
   رئیس شورای شهر مشهدمقدس در واکنش به ادعای وجود 1500 خودرو بلاتکلیف در انبار شهرداری:

   کشفی انجام نشده و علتی برای پنهان‌کاری وجود ندارد/ راه‌اندازی سامانه یکپارچه مدیریت شهری و پلیس‌راهور

   شهرداری در سال 1386 با همکاری دستگاه قضا و با اخذ مجوز، اجازه گرفته خودروها را از سطح شهر و پس از طی فرآیند مشخص و تعریف شده جمع‌آوری کند؛ طبق مصوبه شورای شهر مشهد، شهرداری موظف است پس از اطلاع‌رسانی مناسب به شهروندان، جهت مالکان وسائل نقلیه فرسوده و رها شده در سطح شهر، اعم از معابر اصلی و فرعی، که به مدت یک‌ماه رها شده، مهلت 15 روزه به منظور هرگونه تصمیم و یا اقدام ان درنظر گرفته و سپس ظرف مدت 48 ساعت نسبت به جمع‌آوری و انتقال خودرو اقدام لازم را انجام دهد.
   کشفی انجام نشده و علتی برای پنهان‌کاری وجود ندارد/ راه‌اندازی سامانه یکپارچه مدیریت شهری و پلیس‌راهور

   رئیس شورای شهر مشهد مقدس در واکنش به ادعای وجود یک هزار و 500 خودرو بلاتکلیف در انبار شهرداری گفت: نوع انعکاس خبر مبنی بر «کشف خودروهای گمشده در انبار شهرداری مشهد» صحت ندارد چرا که کشفی صورت نگرفته و طبق مستندات و نامه‌نگاری‌ها، شهرداری برای تعیین تکلیف خودروها پیش‌قدم شده و علتی برای پنهان کردن وجود ندارد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد و جمعی دیگر از مدیران شهری از انبار شهرداری واقع در خیابان مجیدیه بازدید کردند.
   حیدری در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه خودروهای فرسوده و رها شده یکی از معضلات شهری هستند که موجب سدمعبر و نازیبایی بصری در شهر می‌شوند، اظهارکرد: شهرداری طبق قانون موظف است هر آنچه مصداق سدمعبر باشد را جمع‌آوری کند و یکی از این مصادیق، خودروهای فرسوده‌اند.
   وی افزود: بازدید امروز پیرو خبر منتشر شده پیرامون نگهداری یک هزار و 500 خودروی توقیفی بلاتکلیف در انبار شهرداری منتشر شده بود، تدارک دیده شد تا اطلاعات دقیقی در این خصوص کسب شود.
   حیدری خاطرنشان کرد: شهرداری در سال 1386 با همکاری دستگاه قضا و با اخذ مجوز، اجازه گرفته خودروها را از سطح شهر و پس از طی فرآیند مشخص و تعریف شده جمع‌آوری کند؛ طبق مصوبه شورای شهر مشهد، شهرداری موظف است پس از اطلاع‌رسانی مناسب به شهروندان، جهت مالکان وسائل نقلیه فرسوده و رها شده در سطح شهر، اعم از معابر اصلی و فرعی، که به مدت یک‌ماه رها شده، مهلت 15 روزه به منظور هرگونه تصمیم و یا اقدام ان درنظر گرفته و سپس ظرف مدت 48 ساعت نسبت به جمع‌آوری و انتقال خودرو اقدام لازم را انجام دهد.
   رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه سایت کنونی، انباری متعلق به شهرداری است و علاوه ‌بر خودروهای فرسوده، اقلام دیگری نیز در آن نگهداری می‌شود، گفت: در سال 1392 خودروهای انبار شده در این مکان از طریق مزایده به فروش رسیده و پس از طی مراحل قانونی، در اختیار ستاد فرامین حضرت امام(ره) قرار گرفته است.
   حیدری افزود: از سال 92 تا به امروز یک هزار و 600 خودرو در این انبار جمع‌آوری شده که 160 مورد آن مربوط به یک سال اخیر است.
   وی از مکاتبات متعدد سازمان میادین شهرداری مشهد با اجرائیات شهرداری و در خردادماه مکاتبه‌ای با دادستان محترم، پلیس راهور و سایر مسئولین ذی‌ربط خبرداد و گفت: هدف از این اقدامات، تعیین تکلیف خودروهای انبار شده است و لذا نوع انعکاس خبر مبنی بر «کشف خودروهای گمشده در انبار شهرداری مشهد» صحت ندارد چرا که کشفی صورت نگرفته و طبق مستندات و نامه‌نگاری‌ها، شهرداری برای تعیین تکلیف خودروها پیش‌قدم شده و علتی برای پنهان کردن وجود ندارد.
   حیدری روند و فرآیند جمع‌آوری خودروها را دارای عیب و نقص دانست و تصریح کرد: متولیان امر در گذشته و حال باید این موضوع را بررسی و درصدد رفع نواقص برمی‌آمدند؛ ایجاد سامانه‌ای متصل به اداره آگاهی و یا پلیس راهور برای ثبت خودروهای ورودی به این انبار موضوعی بوده که از دید مدیریت شهری پیشین مشهد پنهان مانده و مورد غفلت قرار گرفته است.
   رئیس شورای شهر مشهد خبرداد: طی نشستی که هفته گذشته سازمان میادین شهرداری با پلیس آگاهی برگزار کرده، مقرر شده این سامانه ایجاد شود و به محض ورود خودرو به انبار، اطلاعات آن در سامانه ثبت و متولیان امر در جریان وضعیت خودرو قرار گیرند تا فرآیندی شفاف طی شده و حقی از شهروندان تضییع نشود.
   وی در تشریح چگونگی جمع‌آوری خودروهای فرسوده برای آینده، اظهار کرد: تکلیف شده تا زمان رفع نقص و ایجاد سامانه، جمع‌آوری صورت نگیرد و این موضوع به شهرداری‌های مناطق نیز ابلاغ شده است.
    

   تعداد بازدید: 419
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .