•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 484
   کد: 158497
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
   در نشست سالانه هیات مدیره انجمن کلان شهرهای جهان در آفریقای جنوبی؛

   پروژه‌های پنج‌گانه برتر متروپلیس در سال 2018 معرفی شد

   این پنج پروژه آزمایشی توسط اعضای هیئت مدیره انتخاب و معرفی شدند که در این خصوص و با حمایت مالی انجمن کلان‌شهرهای جهان، پروژه‌های آزمایشی با عناوین ظرفیت‌سازی، تبادل اطلاعات فنی و بهترین تجارب مدیریت شهری در میان اعضای انجمن تحت چارچوب پروژه‌های خاص مورد تشویق قرار گرفتند.
   پروژه‌های پنج‌گانه برتر متروپلیس در سال 2018 معرفی شد

    رئیس گروه همکاری‌های بین المللی علمی و تخصصی شهرداری مشهد از معرفی پنج طرح برگزیده سال 2018 مدیریت شهری طی نشست سالانه هیات مدیره انجمن کلان‌شهرهای جهان (متروپلیس) در آفریقای جنوبی خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع شهرداری مشهد "حمید رضا اصفهانی زاده" در خصوص اهداف هیات اعزامی شهرداری مشهد به نشست سالانه هیات مدیره انجمن کلان‌شهرهای جهان گفت: رایزنی و تعامل به شهرهای بزرگ بین‌المللی، دفاع از کرسی‌های کسب شده در نهادهای عمده جهانی، تبادل دانش و انتقال تجربیات موفق مدیریت شهری، دیپلماسی شهری و بیان دیدگاه‌های مدیریت شهری در خصوص مسائل و چالش‌های اصلی کلانشهرهای جهان و ... جزو اهداف اعزام این هیات بوده است.
   وی در ادامه با اشاره به برگزاری نشست سالانه هیات مدیره انجمن کلان‌شهرهای جهان (متروپلیس) که ذیل چهار چوب نشست سالانه 2018 و در ایالت خواتنگ آفریقای جنوبی از 26 الی 29 آگوست برگزار شد به معرفی پنج پروژه آزمایشی جدید پرداخت و گفت: این پنج پروژه آزمایشی توسط اعضای هیئت مدیره انتخاب و معرفی شدند که در این خصوص و با حمایت مالی انجمن کلان‌شهرهای جهان، پروژه‌های آزمایشی با عناوین ظرفیت‌سازی، تبادل اطلاعات فنی و بهترین تجارب مدیریت شهری در میان اعضای انجمن تحت چارچوب پروژه‌های خاص مورد تشویق قرار گرفتند.
   وی در خصوص نحوه پذیرش و انتخاب پنج پروژه برتر اظهار داشت: پس از فراخوان دبیرخانه انجمن کلان‌شهرهای جهان (متروپلیس)، این دبیرخانه 11 پروژه پیشنهادی از سراسر جهان را در خصوص مدیریت شهری برای داوری و بررسی نهایی به هیات داوران پروژه‌های برتر شهری در سال 2018 ارسال نمود.
   اصفهانی زاده همچنین تصریح کرد: تعداد 7 پروژه از پرژه‌های دریافت شده از شهرهای آمریکای لاتین، 2 عدد از آسیا، 1 عدد از آمریکای شمالی و 1 عدد هم از اروپا به دبیرخانه متروپلیس ارسال شد که هیات بین المللی داوران پس از بررسی و مطالعه نتایج بدست آمده پنج پروژه منتخب را برای معرفی به هیات مدیره انجمن کلان‌شهرهای جهان ارسال نمودند.
   رئیس گروه همکاری‌های بین‌المللی علمی و تخصصی شهرداری مشهد در ادامه ضمن معرفی این پروژه‌ها، گفت: اولین پروژه‌ برتر سال 2018 بر اساس نظر هیات داوران انجمن کلان‌شهرهای جهان به موضوع همکاری بین مراکز آزمایشگاهی عمومی برای مشارکت فراگیر شهروندان و ایجاد خدمات همکاری اختصاص دارد. در این پروژه که توسط فرمانداری شهری شهر سائوپائولوی برزیل در همکاری با شهرهای مونترئال و مونته ویدئو ارائه شده است، تشویق همکاری بین مراکز علمی و آزمایشگاه‌های نوآوری این سه شهر مورد مورد توجه قرار گرفته است.
   اصفهانی‌زاده با اشاره به اینکه عنوان دومین پروژه نیز متروپلیس در حرکت است، ادامه داد: این طرح توسط شهرهای تیخوانا، کوئیوتو، مدلین و روزاریو به صورت مشترک ارائه شده است. هدف این پروژه شناسایی عناصر کلیدی برنامه‌های مدیریتی است که توسط شهرهای درگیر در فرآیند پروژهای موفق طراحی شده است.
   وی در مورد سومین طرح برگزیده نیز گفت: مدیریت یکپارچه آب بر اساس تغییرات اقلیمی در کلان‌شهرها. این پروژه توسط شهر بوگوتا از کشور کلمبیا ارئه شده است و هدف آن ایجاد یک مدل عملی برای تبادل دانش و آموزش در خصوص مسائل مربوط به آب می‌باشد. این مدل سعی می‌کند تا با در نظر گرفتن جنبه‌های کلیدی سازگاری و انعطاف‌پذیری در مقابل تغییرات اقلیمی، روش‌های یکپارچه‌ای از انتقال تجارب و به اشتراک‌گذاری دانش را برای روبرو شدن با بحران‌های آب ارائه دهد. این پروژه ابزارهای مختلف نظارت و ارزیابی انطباق با اثرات آب و هوایی را نیز تحلیل می‌کند.
   اصفهانی‌زاده با اشاره به اینکه چهارمین پروژه برتر سال 2018 مترو پلیس، مردم سالاری مشارکتی به عنوان بخشی از حکومت نوین برای توسعه انسانی پایدار و همه جانبه، می‌باشد، اذعان داشت: این پروژه توسط شهر کوردوبا ارائه شده درحالی که شهرهای مادرید اسپانیا و مونترال نیز در آن شراکت داشته‌اند. هدف اصلی این طرح تشویق شهرها برای به اشتراک‌گذاری تجربیات موفقشان از همکاری شهروندان در پروژه‌های شهری و ایجاد دانش بیشتر است به شکلی که بتوان آن را در سراسر کلانشهر و چالش‌های آن بکار گرفت.
   وی گفتمان شهری را عنوان آخرین پروژه برتر اعلام کرد و افزود: برنامه‌ریزی تاکتیکال شهری و مشارکت شهروندان در آن‌ها هدف اصلی این پروژه است. این طرح که توسط شهرهای مکزیکوسیتی و بارسلونا ارائه شده بر ایجاد همکاری‌های فنی مستحکم‌تر به منظور به اشتراک‌گذاری دانش و تجارب کلانشهرها با شهروندانشان تاکید دارد.
   شایان ذکر است هیات اعزامی شهرداری مشهد که به واسطه گروه همکاری‌های علمی- تخصصی شهرداری عضو هیات مدیره انجمن کلان‌شهرهای جهان می‌باشد نیز در این نشست حضور داشت.

   احمد پورمفردی

   تعداد بازدید: 484
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .